Jaromír Jágr (vpravo) se spoluhráči oslavuje vstřelení branky Omsku

Jaromír Jágr (vpravo) se spoluhráči oslavuje vstřelení branky Omsku - Zleva Alexej Bondarev, Pavel Rosa a Jaromír Jágr.

Jágr znovu skóroval, k výhře Omsku přispěl gólem i Rosa

• 6
Více než měsíc hledal Jaromír Jágr marně střeleckou mušku, teď se mu však už znovu daří. V Kontinentální hokejové lize skóroval ve druhém utkání po sobě, a přispěl tak k výhře Omsku nad Jaroslavlí 3:1.

Česká hvězda otevřela ve 34. minutě skóre v přesilovce svou sedmnáctou trefou v sezoně po asistenci Jakuba Klepiše. Výhru Avangardu zpečetil na začátku poslední minuty třetí brankou Pavel Rosa.

U jediného gólu Jaroslavle asistovali Zbyněk Irgl a Josef Vašíček. Omsk vyhrál podruhé za sebou, z uplynulých deseti utkání však zvítězil pouze třikrát.

Josef Straka přispěl jednou brankou k výhře Čerepovce 4:1 na ledě Barysu Astana.

Výsledky:
Chabarovsk - Atlant Mytišči 1:2 v prodl., Novokuzněck - MVD Balašicha 3:4 (za domácí Hořava 0+1), Omsk - Jaroslavl 3:1 (Jágr 1+0, Rosa 1+0, Klepiš 0+1 - Irgl a Vašíček 0+1), Čeljabinsk - Viťaz Čechov 5:4, Barys Astana - Čerepovec 1:4 (za hosty Straka 1+0), Magnitogorsk - Spartak Moskva 6:1 (za domácí Rolinek 2+0, Marek 1+2), Ufa - CSKA Moskva 4:3 v prodl., Voskresensk - Petrohrad 0:5.

ŠVÉDSKO

Hokejový útočník Jan Hlaváč se blýskl v repríze finále švédské ligy hattrickem, kterým pomohl Linköpingu k
vítězství 6:5 na ledě obhájců titulu HV 71. Na všechny góly mu přihrál Jaroslav Hlinka, který si připsal celkem čtyři asistence.

Hlaváč skóroval v každé třetině. Postupně získal svěřencům trenéra Slavomíra Lenera vedení 2:1, 4:2 a 6:4. Jeho poslední gól byl vítězný, protože domácí se zmohli pouze na snížení.

Výsledky - 31. kolo:
Frölunda - Brynäs 4:2, HV 71 - Linköping 5:6 (za hosty Hlaváč 3+0, Hlinka 0+4), Rögle - Färjestad 1:3 (za hosty Ševc 0+1).

Hokejistům Kolína nad Rýnem utekla výhra nad
Iserlohnem pět sekund před koncem třetí třetiny, když hosté dokázali při power play vyrovnat na 2:2.

Domácí drželi vedení dlouho díky dvěma brankám z oslabení, kdy se dvakrát podařilo ujet Marcelu Müllerovi.

O jednom bodu navíc pro Iserlohn rozhodl při samostatných nájezdech Robert Hock.