Jágr byl u dvou gólů, Omsk vyhrál

• 7
Moskva - Další dvě gólové asistence si připsal ve 33. kole ruské ligy Jaromír Jágr. Český hokejista se tak podílel na výhře Avangardu Omsk nad Nižněkamskem 6:4. Jágr má tak po šesti odehraných zápasech v superlize bilanci čtyři branky a pět asistencí.

Jednu přihrávku si dnes připsal také jeho spoluhráč Jaroslav Bednář, jenž však značnou část utkání strávil na trestné lavici.

Rozhodčí mu udělil dva dvouminutové a jeden osobní desetiminutový trest. Oba Češi se podíleli na gólech v druhé třetině, kterou Omsk vyhrál 4:2.

Divokou přestřelku v utkání mezi dvěma Metallurgy rozhodl útočník Magnitogorsku Petr Sýkora. Český vítěz Stanley Cupu vstřelil v třetí minutě prodloužení vítězný gól, jímž rozhodl o výhře 5:4 nad Novokuzněckem.

V současné době jediný zdravý český gólman v superlize Jiří Trvaj vychytal moskevskému CSKA výhru 5:3 v Čerepovci. V dresu Kazaně se poprvé bodově prosadila jedna ze zámořských posil Brad Richards, ani jeho gól a přihrávka však Ak Bars neuchránily od porážky 2:3 ve Voskresensku.

Vedoucí Dynamo Moskva zvítězilo 2:1 nad Novosibirskem, nejproduktivnější muž soutěže Pavel Rosa se třicátého bodu v sezoně nedočkal. Na zápis do kanadského bodování čeká i po pátém zápasu Martin Havlát, jenž si dnes do statistik připsal vyloučení na dvě minuty a desetiminutový osobní trest.

Výsledky - 33. kolo
Čerepovec - CSKA Moskva 3:5, Ufa - Jaroslavl 1:2 (za hosty Rachůnek 0+1), Dynamo Moskva - Novosibirsk 2:1, Voskresensk - Kazaň 2:3, Petrohrad - Perm 3:2, Magnitogorsk - Novokuzněck 5:4 v prodl. (Sýkora 1+0 - Nikolov 0+1), Togliatti - Spartak Moskva 1:0, Omsk - Nižněkamsk 6:4 (za domácí Jágr 0+2, Bednář 0+1).

FINSKO

Úspěšný večer zažili čeští hokejisté ve finské lize, v 30. kole se prosadili celkem osmkrát. Zazářil především Patrik Štefan, jenž pomohl Ilvesu k výhře 4:3 v
prodloužení v Turku hattrickem a přihrávkou.

O bodu navíc pro Lahti rozhodl juniorský mistr světa Zdeněk Blatný, jenž byl v zápase s Jyväskylä úspěšný v samostatných nájezdech. Dvěma góly zase podpořil vítězství mistrovského Oulu v Pori 4:2 Petr Tenkrát, jednou brankou přispěl ke stejné výhře Espoo nad Tapparou Ladislav Kohn.

Smutný byl pouze Petr Šachl, jehož trefa nepomohla odvrátit týmu SaiPa prohru 2:5 s hosty z helsinského Jokeritu.

Výsledky - 30. kolo
Pelicans Lahti - Jyväskylä 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Blatný 1+1), SaiPa Lappeenranta - Jokerit Helsinky 2:5 (za domácí Šachl 1+0), Tappara Tampere - Blues Espoo 2:4 (Kántor 0+1 - Kohn 1+0), TPS Turku - Ilves Tampere 3:4 v prodl. (Štefan 3+1), Ässät Pori - Kärpät Oulu 2:4 (za hosty Tenkrát 2+0, Ujčík 0+1).

ŠVÉDSKO

Obránce Pavel Skrbek rozhodl svým prvním gólem v sezoně utkání švédské ligy mezi Morou a týmem Brynäs. Česká hokejista zvýšil na začátku třetí třetiny na 3:1 a
po Malmströmově snížení stanovil konečné skóre zápasu na 4:2 trefou do prázdné branky těsně před koncem Jansson.

Výsledky - 25. kolo
Mora - Brynäs 4:2 (za domácí Skrbek 1+1), Färjestad - Malmö 2:0, Djurgaarden - Frölunda 5:3, HV 71 - Linköping 3:4 v prodl., Timra - MoDo Hockey 3:2, Lulea - Södertälje 5:2.