Josef Vašíček

Irgl a Vašíček pomohli třemi body k výhře Jaroslavle nad Balašichou

Čeští hokejisté Zbyněk Irgl a Josef Vašíček přispěli shodně třemi body k jednoznačné výhře Jaroslavle 6:1 nad Balašichou ve čtvrtém semifinále play-off Kontinentální ligy. Irgl dal gól a na dva nahrál, Vašíček si připsal tři asistence. Jaroslavl v sérii s Balašichou vyrovnala na 2:2.

Po dvou třetinách přitom domácí hráči vedli pouze 2:1, hned od začátku třetího dějství ale Jaroslavl rozjela nemilosrdný brankostroj. Čeští útočníci se v této části hry podíleli na všech čtyřech vstřelených gólech, Irgl v 46. minutě zvýšil na 4:1.''

Semifinále
Západní konference - 4. zápas:

Jaroslavl - Balašicha 6:1 (Irgl 1+2, Vašíček 0+3 - F. Novák 0+1), stav
série 2:2.
Východní konference - 3. zápas:
Kazaň - Ufa 3:2 v prodl., stav série 3:0.

FINSKO

Český hokejista Pavel Rosa se stal hrdinou čtvrtfinálového utkání finské ligy. Gólem v 119. minutě rozhodl o tom, že jeho týmu Kärpätu Oulu ještě nekončí sezona a může se dál prát o postup. Domácí Jyväskylä má však i přes prohru 3:4 stále výhodu, neboť v sérii vede 3:2 na zápasy.

Rosa už v utkání přihrál společně s Lukášem Kašparem na gól Karimu Lehtonenovi, který znamenal vyrovnání na 2:2. Hosté se znovu museli zachraňovat srovnáním na 3:3 v 57. minutě, větší porci zápasu ale měli
ještě před sebou.

Třetí nastavenou dvacetiminutovku pak ukončil právě třetí nejproduktivnější hráč základní části Rosa v čase 118:07. Rekordní čtvrtfinálové utkání z roku 2001 mezi IFK Helsinky a Ilves Tampere trvalo ještě o šest minut déle.

Čtvrtfinále - 5. zápasy:
Jyväskylä - Kärpät Oulu 3:4 v třetím prodl.
(za hosty Rosa 1+1, Kašpar
0+2), stav série 3:2
KaIPa Kuopio - Tappara Tampere 4:3 v prodl., stav série 3:2
IFK Helsinky - Hämeenlinna 2:3, stav série 2:3.

SLOVENSKO

Semifinále - 4. zápas:
Martin - Košice 2:1
(za domácí Říha 1+0, Appel 0+1), stav série 1:3.

ŠVÝCARSKO

Semifinále - 6. zápas:

Zug - Ženeva 2:7, konečný stav série 2:4.

ŠVÉDSKO

Semifinále - 3. zápasy:
Skelleftea - HV 71 2:3 v prodl.
(za domácí Tenkrát 0+1), stav série 1:2
Linköping - Djurgaarden 2:0, stav série 1:2.

,

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.