Huml se uvedl v Turku dvěma asistencemi

Helsinky - Bývalý kladenský útočník Ivan Huml přispěl dvěma asistencemi k výhře hokejistů TPS Turku v dnešním utkání finské ligy. Hosté zvítězili na ledě týmu Lukko Rauma 4:3 v prodloužení a někdejší hráč NHL Huml se přihrávkou podílel i na rozhodující brance, kterou v 64. minutě vstřelil jeho krajan Vladimír Sičák.

Prosadili se také dva čeští hokejisté v dresu vedoucího celku tabulky Kärpätu Oulu. Při vítězství 6:2 nad posledním Kuopiem si Petr Tenkrát připsal gól a asistenci, jednou skóroval také čerstvý třicátník Michal Broš.

Další tři zápasy rozhodly až samostatné nájezdy.

Výsledky - 43. kolo:  IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 1:0 po sam. nájezdech, Ilves Tampere - Hämeenlinna 1:2 po sam. nájezdech, Kärpät Oulu - KalPa Kuopio 6:2 (za domácí Tenkrát 1+1, Broš 1+0), Lukko Rauma - TPS Turku 3:4 v prodl. (za hosty Sičák 1+0, Huml 0+2), SaiPa Lappeenranta - Blues Espoo 1:2 po sam. nájezdech.

NĚMECKO

Hokejisté Frankfurtu porazili v dnešní předehrávce 45. kola německé ligy Krefeld 2:1 a postupem na sedmé místo posílili své šance na účast v play off. Krefeld naopak stejnou šanci propásl a zůstal v tabulce devátý.

Výsledek - 45. kolo:  Frankfurt - Krefeld 2:1.

ŠVÉDSKO

Jen necelých 18 minut dnes odehrál český brankář Tomáš Duba z Leksandu v utkání 41. kola švédské hokejové ligy. Za tu dobu dostal od hráčů týmu HV 71 pět gólů, poté ho vystřídal Johan Backlund. Hosté nakonec na ledě posledního celku tabulky zvítězili 7:3 a vedou ligu s jedenáctibodovým náskokem.

Pavel Rosa si po příchodu z moskevského Dynama do Timry připsal jednu asistenci, ale jeho spoluhráč Adam Svoboda čtyřikrát inkasoval. Timra po gólu do prázdné branky při power
play doma prohrála s Morou 2:5.

Výsledky - 41. kolo:  Timra - Mora 2:5 (za domácí Rosa 0+1), Brynäs - Djurgaarden
6:0, Färjestad - Södertälje 2:1, Leksand - HV 71 3:7 (za domácí Němeček 0+1), Linköping - Lulea 3:2 v prodl., Frölunda - MODO Hockey 3:3 po prodl.