Hokejový stadion v Davosu, dějiště slavného Spenglerova poháru

Hokejový stadion v Davosu, dějiště slavného Spenglerova poháru | foto: AP

Hokejisté Vítkovic nestačili na Spenglerově poháru ani na domácí Davos

• 1
Hokejisté Vítkovic prohráli i při svém druhém vystoupení na Spenglerově poháru. Na hostitelský Davos nestačili v poměru 1:5. Čestný gól ostravského týmu zaznamenal ve 45. minutě Roman Szturc.

Vítkovičtí už vědí, že bez ohledu na sobotní výsledky obsadí ve skupině Cattini poslední třetí místo. V nedělním čtvrtfinále se tak utkají s druhým týmem ze skupiny Torriani, kterým bude buď Servette Ženeva, nebo CSKA Moskva.

Vítkovice startují na nejstarším klubovém turnaji v Evropě potřetí za sebou a ani tentokrát nenašly na Davos recept. S elitním týmem švýcarské ligy prohrály už počtvrté.

O osudu utkání hodně napověděl úvod. Brankář Málek inkasoval na přelomu třetí a čtvrté minuty dva góly v rozmezí 21 sekund. Nejprve jej překonal Forster a následně Wiser. Vítkovice mohly v závěru první třetiny snížit, Huna ale velkou šanci nevyužil.

Ve druhé části přidal Davos další dvě trefy a v prvním vystoupení na turnaji tak v poklidu došel k výhře. Na góly Grossmanna a Hofmanna mohl odpovědět Strapáč, ale trefil jen tyč. V závěrečné třetině se podařilo Szturcovi snížit, ale předtím ještě Málek inkasoval popáté, když jej v početní výhodě překonal Koskinen.

Z vítězství se tak radoval i český obránce Kutlák, který po předčasném konci ve Slovanu Bratislava zamířil do Davosu. Velkého aplausu se dočkal také útočník Josef Marha, který sice momentálně hraje v Hradci Králové, ale v Davosu strávil dvanáct let a před začátkem duelu se osobně rozloučil s fanoušky.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu

Skupina Cattini

HC Davos - Vítkovice Steel 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
3. Forster (Guggisberg), 4. Wiser (Bürgler, Arx), 23. Grossmann (Back), 27. Hofmann (O'Connor), 44. Koistinen (Bürgler) - 45. Szturc (M. Hlinka). Rozhodčí: Olenin, Massy - Arm, Kohler. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 6 303 (vyprodáno).

Sestava Vítkovic: Málek - Sloboda, Kudělka, Randegger, Stehlík, Bail, M. Hruška, Dudáš, Pastor - Svačina, Huna, Roman - E. Němec, Húževka, Strapáč - M. Hlinka, Szturc, Vandas - Valčák, Kucsera, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.