Momentka z utkání Liberec - Pardubice

Momentka z utkání Liberec - Pardubice | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Hokejisté Plzně i Budějovic vyhráli ve Finsku po samostatných nájezdech

• 5
České týmy prokázaly v rámci přípravného klání European Trophy ve Finsku svůj um při samostatných nájezdech. Díky úspěchu v této hokejové disciplíně přehrála Plzeň Kärpät Oulu 3:2 a v dalším duelu Východní divize uspěly České Budějovice stejným výsledkem na ledě KalPy Kuopio. V českém derby porazil v Jižní divizi Liberec po prodloužení Pardubice 2:1.

V zápase Plzně s Oulu se střelci prosadili až ve třetí třetině. Domácím zajistil vedení Michal Vondrka, asistenci si připsal druhý Čech ve finském týmu Ivan Huml.

Na jeho branku však dokázal rychle odpovědět Tomáš Pitule. Podobný "kousek" se podařil i Radku Dudovi, který v 58. minutě vyrovnal podruhé. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých uspěl jen Jaroslav Hlinka. Adam Svoboda zlikvidoval všechny tři pokusy soupeře, nepřekonali jej ani Vondrka s Humlem.

Českobudějovický brankář Jakub Kovář sice při penaltách stoprocentní nebyl, ale i on svůj tým dovedl k druhému bonusovému bodu. Ve čtvrté sérii o výhře Jihočechů rozhodl Petr Sailer. V normální hrací době se střelecky prosadili obránci Peter Mikuš a František Ptáček.

Souboj Liberce a Pardubic, které šetřily řadu opor, rozhodl slovenský útočník Milan Bartovič. Nejprve v 53. minutě přihrál na vyrovnávací gól Michalu Bártovi a 52 sekund po začátku prodloužení se prosadil sám.

Východní divize:

Kärpät Oulu - HC Plzeň 1929 2:3 po sam. náj. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky:
42. Vondrka (Junttila, Huml), 55. Kemppainen (Koskenkorva, Ohtamaa) - 43. Pitule, 58. Duda (Jiří Hanzlík, M. Straka), rozhodující nájezd Hlinka. Rozhodčí: Keränen, Sorakangas (oba Fin.). Vyloučení: 7:5, navíc Jan Kovář (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 785.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, Kinrade, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Jeřábek, Dresler - Jan Kovář, M. Straka, Duda - Vlasák, Hlinka, Kratěna - Johnson, M. Heřman, Dvořák - Pitule, Petruška, Mrňa.

KalPa Kuopio - Mountfield České Budějovice 2:3 po sam. náj. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
27. Hentunen (Masuhr, S. Kapanen), 38. Junilla (Saarinen) - 33. Mikuš (Kuchejda, Mertl), 35. Ptáček (Kašpařík), rozhodující nájezd Sailer. Rozhodčí: Rönn, Hämäläinen - Juntunen, Sormunen (všichni Fin.). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3 433.

Č. Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Vrablík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Pletka - Sailer, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Červený.

Jižní divize:

Bílí Tygři Liberec - ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
53. Bárta (Bartovič), 61. Bartovič (Nedvěd) - 42. Kousal (Nahodil, Kolář II). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 1 500.

Liberec: Vošvrda - Hay, Čakajík, Trončinský, Výtisk, Pavlů, Derner, Moravec, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Bartovič, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Vantuch - Klimenta, Bortňák, Víšek.

Pardubice: Koutský - Kočí, Sičák, Mocek, Nakládal, Kolář II, M. Drtina, Zdráhal - Starý, Elkins, Půhoný - Rákos, Zohorna, Radil - Buchtele, Nahodil, Kousal - Semorád.