Kazaň - Kamenogorsk: Panin (vlevo) a Spiridonov

Kazaň - Kamenogorsk: Panin (vlevo) a Spiridonov - Grigorij Panin z Kazaně (vlevo) padá po souboji s Andrejem Spiridonovem z kazašského celku Torpedo Usť-Kamenogorsk. | foto: Reuters

Hokejisté Kazaně v KHL rozstříleli Dinamo Minsk

• 0
Hokejisté Kazaně si v dnešním zápase Kontinentální ligy s chutí zastříleli na hřišti Dinama Minsk. K vítězství 8:3 nejvýraznější měrou přispěl zkušený útočník Alexej Morozov, který zaznamenal dvě branky a stejný počet asistencí.

Mezi střelce se dnes zapsal i český útočník Pavel Brendl, který jednou brankou přispěl Novgorodu k výhře 3:0 nad Novokuzněckem.

Výsledky:
Nižnij Novgorod - Novokuzněck 3:0 (za domácí Brendl 1+0), MVD Balašicha - Chabarovsk 0:3, Čerepovec - Barys Astana 2:6 (za hosty Klouček 0+1), Atlant Mytišči - Novosibirsk 2:1, Petrohrad - Voskresensk 3:5, Dinamo Minsk - Kazaň 3:8.

FINSKO

Hokejisté Jyväskylä v 22. kole finské ligy uhráli těsné vítězství 1:0 na ledě Jokeritu Helsinky. O jedinou branku se postaral v polovině zápasu Antti Virtanen. Hosté tak potvrdili roli lídra tabulky, v jejímž čele mají již jedenáctibodový náskok před druhým Blues Espoo. O další bod zpět je Jokerit.

Výsledky - 22. kolo:
Hämeenlinna - Lukko Rauma 6:1, IFK Helsinky - KalPa Kuopio 0:3, Jokerit Helsinky - Jyväskylä 0:1, SaiPa Lappeenranta - Ilves Tampere 4:2, Tappara Tampere - Ässät Pori 0:3.

SLOVENSKO

Český hokejový útočník Filip Turek zazářil v 31. kole slovenské extraligy, když třemi góly pomohl Zvolenu k vítězství 5:3 v Popradu. Šestatřicetiletý útočník nejprve zaznamenal vítěznou branku a pak hattrick zakončil střelou do prázdné branky.

O jednu ze zbývajících dvou branek svěřenců Miloše Holáně se postaral další Čech Jan Dlouhý. Vidět byl i obránce Jiří Heš, který třemi body za gól a dvě asistence přispěl Liptovskému Mikuláši k výhře 6:3 nad Žilinou.
V poslední třetině překonal českého gólmana Petra Přikryla, jenž už v 19. minutě po druhém inkasovaném gólu nahradil kolegu v brance Ševelu.

Výsledky - 31. kolo:
Banská Bystrica - Skalica 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Rimmel 0+2), Košice - Kežmarok 5:3, Martin - Nitra 0:3 (za hosty Výborný 0+1), Poprad - Zvolen 3:5 (O. Malinský 0+1 - Turek 3+0, Dlouhý 1+0, Vrbata 0+1), Žilina - Liptovský Mikuláš 3:6 (Škoda 0+1 - Heš 1+2).

ŠVÉDSKO

Český hokejista Petr Tenkrát se dvěma góly podílel na tom, že hokejisté Timry v dnešním zápase 16. kola švédské ligy dokázali zvítězit 4:3 v prodloužení na ledě Skelleftey.

Odchovanec kladenského hokeje nejprve čtyři minuty před koncem vystřelil prodloužení a po 57 sekundách nastavené pětiminutovky rozhodl o výhře hostí. Skelleftea se tak nevrátila do čela tabulky, kde díky lepšímu skóre zůstává Linköping českého trenéra Slavomíra Lenera.

Výsledky - 16. kolo:
Djurgaarden - Södertälje 3:5, MODO Hockey - Brynäs 6:0, Skelleftea - Timra 3:4 v prodl. (za hosty Tenkrát 2+0).

NĚMECKO

Hokejisté Norimberku v dnešní dohrávce 4. kola německé ligy vyhráli 4:3 v prodloužení na ledě Ingolstadtu a poskočili na deváté místo tabulky. K výhře přispěl dvěma góly a asistencí kanadský útočník Scott King. Domácí po třinácté prohře v sezoně zůstali na předposledním místě s pětibodovým náskokem na poslední Duisburg, který však má zápas k dobru.

ŠVÝCARSKO

Hned pět kanadských bodů si v dnešním utkání 19. kola švýcarské hokejové ligy připsal český útočník Petr Sýkora. Na vysokém
vítězství Davosu 8:3 nad Luganem se podílel hattrickem a dvěma asistencemi.

Největší hvězdou dohrávky 1. kola mezi Klotenem a Zugem byl obránce Radek Hamr, který k výhře Klotenu 5:1 přispěl dvěma brankami a asistencí.

Výsledky - 19. kolo:
Ambri/Piotta - Fribourg 2:3 v prodl. (za domácí Kutlák 0+1), Bern - Biel
7:4, Davos - Lugano 8:3 (za domácí Sýkora 3+2, Marha 1+0, Tatíček 0+1), Ženeva - Langnau 2:3.