Falter udržel naději pro Liptovský Mikuláš

Praha - Hokejisté Zvolena vyhráli základní část extraligy a byli už krůček od postupu do semifinále. Ve čtvrtém zápase play-off je ale vychytal vítkovický odchovanec Martin Falter, jenž inkasoval jedinou branku. Liptovský Mikuláš tak má stále naději, i když prohrává už 1:3 na zápasy.

Bratislavský Slovan po úterní prohře po samostatných nájezdech tentokrát v Popradě žádné drama nedopustil a vyhrál 4:2. Za domácí skóroval Richard Žemlička, v týmu hostí si asistence připsali Petr Pavlas a Tomáš Němčický.

Slovan vedený  trenérem Milošem Říhou tak vede nad mužstvem dalšího českého kouče Ladislava Svozila 3:1 na zápasy a má blízko k postupu. Rozhodnutí v obou sériích může padnout v sobotu.

Výsledky - čtvrtfinále:
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
13. Mravec, 32. Bača, 49. Trochta, 60. Plch - 36. Babka. Rozhodčí: Beniač - Halecký, Miľovčík. Vyloučení: 5:6, Bez využití a oslabení. Diváci: 2 151. Stav série: 1:3.

ŠKP Poprad - HC Slovan Bratislava 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
55. Žemlička, 60. Šoltís - 36. a 56. Šatan, 47. Hujsa, 52. Kuľha. Rozhodčí: Ország - Kusuš, Rohoň. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4555. Stav série 1:3.

RUSKO

Nejhorší tým ruské hokejové ligy Molot Perm prohrál doma 0:3 s CSKA Moskva, jehož hráči třikrát překonali českého gólmana Vladimíra Hudáčka.

Domácím se vstup do zápasu vůbec nevydařil a Hudáček ve třetí minutě v rozmezí 32 sekund dvakrát inkasoval. Třetí gól obdržel v poslední třetině. Souboj českých gólmanů se v Permu nekonal, neboť v brance CSKA dostal před Jiřím Trvajem přednost Alexandr Fomičev a udržel čisté konto.

Moskvané se sice posunuli na desáté místo v tabulce, šanci na postup do play- off už ale nemají.

Výsledky:
Ufa - Togliatti 1:3, Perm - CSKA Moskva 0:3.

FINSKO

Útočník Patrik Štefan byl u jediné branky Ilvesu Tampere, který v závěrečném kole základní části finské ligy prohrál na ledě TPS Turku. Český hokejista ve 26. minutě přihrál Jääskeläinenovi, jenž dostal hosty do vedení. Turku však o minutu později vyrovnalo a v prodloužení si zajistilo výhru 2:1.

O složení dvojic pro play-off bylo rozhodnuto již před závěrečným kolem základní části. V prvním kole se utkají týmy na sedmém až desátém místě o postup do čtvrtfinále. Ilves v sérii na dva vítězné zápasy vyzve Ässät Pori a Jyväskylä hraje s Tapparou Tampere.

První zápasy jsou na programu v sobotu 12. března, druhé o dva dny později a případné třetí 15. března.

Z těchto duelů vzejdou soupeři pro mistrovský Kärpät Oulu a Jokerit Helsinky. Další dvojice Hämeenlinna - TPS Turku a IFK Helsinky - Lukko Rauma jsou již známé. Čtvrtfinále začne 17. března.

Výsledky:
IFK Helsinky - Lukko Rauma 2:4, Pelicans Lahti - Jyväskylä 1:3, SaiPa Lappeenranta - Jokerit Helsinky 2:3, Tappara Tampere - Blues Espoo 4:3 po prodl., TPS Turku - Ilves Tampere 2:1 po prodl. (za hosty Štefan 0+1), Ässät Pori - Kärpät Oulu 3:5.