Alexandr Salák v brance Novosibirsku.

Alexandr Salák v brance Novosibirsku. | foto: Profimedia.cz

Salákovi se návrat do branky povedl, Novosibirsk v osmifinále srovnal

• 1
Jeden zápas kvůli trestu nehrál a jeho tým úvod osmifinále KHL nezvládl. Teď se Alexander Salák vrátil do branky a vychytal hokejistům Novosibirsku výhru 5:2 nad Čeljabinskem. Stav série je vyrovnaný 1:1.

Český reprezentační gólman poprvé inkasoval v 36. minutě, kdy ho po sólovém úniku překonal krajan Martin Růžička a snížil na 2:1. Hned v první minutě závěrečné třetiny Čeljabinsk v přesilovce se štěstím vyrovnal, avšak domácím rychle vrátil klid Koskiranta proměněným trestným střílením a brzy poté i dalším gólem. Salák zastavil 22 střel Traktoru.

Jakuba Kováře, nejlepšího gólmana základní části s osmi vychytanými nulami, dělilo v brance Jekatěrinburgu od dalšího čistého konta dvě a čtvrt minuty. Domácí Kazaň však v závěru třetí třetiny dvěma góly během pouhých 19 sekund vyrovnala na 2:2 a záhy ukončila i prodloužení Möllerovou brankou z přesilovky v 63. minutě. I první zápas Ak Bars vyhrál 3:2 v prodloužení.

Omsk doma nepřekonal obranu Astany a prohrál 0:2, také v utkání Magnitogorsku proti Ufě uspěli hosté (1:2) a rovněž vyrovnali stav série na 1:1.