Čajánek přispěl k výhře Kazaně

Moskva - Gól a dvě přihrávky Petra Čajánka pomohly hokejistům Kazaně v ruské lize k vítězství 7:5 nad Čeljabinskem. Ve 40. kole skóroval také Josef Straka, ale porážce Čerepovce 4:5 v Chabarovsku nezabránil. Český útočník Martin Paroulek skóroval dvakrát v utkání 40. kola slovenské extraligy, na vítězství Žiliny to ale nestačilo.

Velké překvapení se v úterý odehrálo na ledě vedoucí Ufy, jež podlehla 0:2 Čechovu, který se tak odpoutal z předposledního místa v tabulce. Milan Hnilička za domácí nechytal.

Dušan Salfický nezabránil prohře Torpeda Nižnij Novgorod 0:2 v Jaroslavli, která zvítězila posedmé za sebou a posunula se na třetí pozici v tabulce. Sesadila z ní Petrohrad, který prohrál 0:1 se svěřenci Miloše Říhy ze Spartaku Moskva.

Další český kouč Vladimír Vůjtek podlehl s Dynamem Moskva doma Togliatti 2:3 po samostatných nájezdech.

Výsledky - 40. kolo:
Chabarovsk - Čerepovec 5:4 (za hosty Straka 1+1, Hořava 0+1), Chimik MO - Nižněkamsk 3:1, CSKA Moskva - Novosibirsk 5:2, Dynamo Moskva - Togliatti 2:3 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Nižnij Novgorod 2:0, Kazaň - Čeljabinsk 7:5 (za domácí Čajánek 1+2), Omsk - MVD Podolsk 3:5 (za domácí Rosa 1+0), Petrohrad - Spartak Moskva 0:1, Ufa - Viťaz Čechov 0:2.

Slovensko

Český útočník Martin Paroulek skóroval dvakrát v utkání 40. kola slovenské extraligy, na vítězství Žiliny to ale nestačilo.

Výhru v samostatných nájezdech nakonec na jejím ledě vydoloval třetí tým tabulky Martin. Žilina ztrácí na klíčovou osmou příčku zajišťující play off stále tři body.

Košice - Liptovský Mikuláš 5:2 (za domácí Špelda 0+1), Nitra - Kežmarok 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Sedlák 0+1), Skalica - Slovan Bratislava 2:4 (za hosty Pavlas 0+1), Zvolen - Trenčín 3:1 (F. Turek a Dlouhý oba 0+2, Krayzel 0+1 - Křetinský 0+1), Žilina - Martin 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Paroulek 2+0).

Švédsko

Dvěma body dnes pomohl český útočník Jan Hrdina hokejistům HV71 k výhře 3:1 nad Morou ve švédské lize. Po Hrdinově přihrávce nejprve na konci první třetiny vyrovnal na 1:1 Martin Thörnberg, odchovanec Hradce Králové pak ve 24. minutě poslal domácí do vedení. Konečnou podobu výsledku dal Andreas Jämtin.

Výsledky - 35. kolo:
Brynäs - Färjestad 3:2, HV 71 - Mora 3:1 (za domácí Hrdina 1+1), Skelleftea - Södertälje 3:6 (za hosty Richter 0+1).

Německo

Hokejisté Wolfsburgu vyhráli nad předposledním celkem německé ligy Straubingem 3:2 v prodloužení a před svým soupeřem drží v tabulce pětibodový náskok. Na dnešní výhře se jednou přihrávkou podílel i český obránce Petr Macholda.

Výsledky - 42. kolo:
Eisbären Berlín - Kolín nad Rýnem 3:2, Hamburk - Hannover 4:5 po sam. nájezdech, Iserlohn - Duisburg 6:4, Mannheim - Frankfurt 3:2, Norimberk - Augsburg 4:1, Straubing - Wolfsburg 2:3 v prodl.

,

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.