Broš zařídil výhru, rozhodující gól dal i Rosa

Praha - Čeští hokejisté Michal Broš a Pavel Rosa se stali klíčovými postavami duelů finské a ruské ligy. První jmenovaný zařídil výhru Kärpätu Oulu nad týmem KalPa Kuopio, druhý rozhodl zápas Omsku proti Novokuzněcku. O polovinu gólů Zvolena ve slovenské extralize proti Kežmaroku se postarali čeští hráči.

Finsko
H e l s i n k y - Broš ve 42. minutě vstřelil vítězný gól, po němž úřadující mistr a lídr soutěže přidal ještě jednu branku a vyhrál 5:3. KalPě nepomohl ani výborný výkon Slováka Jiřího Bicka, který skóroval dvakrát a jednou asistoval.

Český brankář Alexander Salák z TPS Turku dostal šanci proti Tappaře, ale v prodloužení při přesilové hře soupeře počtvrté inkasoval a domácí prohráli 3:4.

Výsledky 38. kola:
Ilves Tampere - SaiPa Lappeenranta 5:3, Jyväskylä - Ässät Pori 7:0, Kärpät Oulu - KalPa Kuopio 5:3 (za domácí Broš 1+0, Kratěna 0+1), Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 7:3, TPS Turku - Tappara Tampere 3:4 v prodl.

Slovensko
B r a t i s l a v a - Skóre v utkání Zvolena s Kežmarokem otevřel v 25. minutě Luděk Krayzel, tři minuty před druhou přestávkou po soupeřově vyrovnání vrátil domácím vedení Filip Turek. Ten se trefil ještě v 55. minutě, kdy dal výsledku konečnou podobu.

Výsledky 32. kola:
Liptovský Mikuláš - Skalica 4:3 po sam. nájezdech, Martin - Košice 4:1 (za domácí Podstavek 1+0), Poprad - Slovan Bratislava 6:2 (za domácí Kasík 0+1), Slovensko 20 - Trenčín 0:2 (Křetinský 0+1), Zvolen - Kežmarok 6:2 (za domácí F. Turek 2+0, Krayzel 1+0).

Rusko
M o s k v a - Pavel Rosa se jako jediný z českých legionářů střelecky prosadil v ruské hokejové superlize. Vítězným gólem navíc zařídil Omsku vítězství nad Novokuzněckem 2:1, o němž rozhodl 34 sekund po začátku prodloužení.

Výsledky 34. kola:
Čerepovec - Čeljabinsk 3:5, Dynamo Moskva - Chabarovsk 3:1, Jaroslavl - Magnitogorsk 3:1, MVD Podolsk - Viťaz Čechov 7:3 (za hosty Horáček 0+1), Omsk - Novokuzněck 2:1 v prodl. (za domácí Rosa 1+0), Spartak Moskva - Novosibirsk 2:3.

Německo
B e r l í n - Dvanáctigólovou přestřelku viděli fanoušci v Iserlohnu v duelu německé hokejové ligy s Eisbärenem Berlín. Hosté o vítězství 7:5 rozhodli ve druhé třetině, ve které vstřelili čtyři góly. V dresu Eisbärenu se čtyřmi body a za hattrick a přihrávku blýskl Denis Pederson, dvě branky přidal Deron Quint.

Výsledky 30. kola:
Augsburg - Wolfsburg 4:3, Duisburg - Kolín nad Rýnem 4:1, Frankfurt - Norimberk 3:2 v prodl., Hamburk - Düsseldorf 4:1, Iserlohn - Eisbären Berlín 5:7, Straubing - Hannover 3:2 po sam. nájezdech.

Švýcarsko
B e r n - Obránce Radek Hamr a útočník Michal Grošek přispěli jedním gólem k výhře svých týmů ve švýcarské hokejové lize. Hamr vymazal náskok Langnau a s Klotenem slavil výhru 3:2, Grošek z Zugu měl na kontě rovněž vyrovnávací trefu, která pomohla zdolat Rapperswil 6:3.

Hvězdou dnešního večera byl ale švýcarský útočník Paolo Duca z celku Ambri/Piotta, který posbíral hned pět bodů na ledě Ženevy. Na kontě měl dva góly včetně vítězného a tři asistence.

Výsledky 29. kolo:
Davos - Curych 5:2, Fribourg - Bern 2:4, Kloten - Langnau 3:2 (za domácí Hamr 1+1), Lugano - Basilej 1:0, Zug - Rapperswil 6:3 (za domácí Grošek 1+0), Ženeva - Ambri/Piotta 5:6 (za hosty Kutlák 0+1).