JISTOTA. Brankář Jakub Štěpánek je oporou Petrohradu.

JISTOTA. Brankář Jakub Štěpánek je oporou Petrohradu. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Brankář Štěpánek dál drží hokejový Petrohrad, Červenka položil Poprad

• 0
Po nedávném návratu na led po otřesu mozku vychytal brankář Jakub Štěpánek hokejistům Petrohradu v Kontinentální lize třetí výhru za sebou. Nejlepší tým Západní konference, vedený Milošem Říhou, dnes porazil 3:1 Spartak Moskva, na jehož střídačce český kouč působil do loňského října. Dvěma asistencemi se na vítězství podílel útočník Petr Průcha.

Štěpánek inkasoval ve třech zápasech dohromady jen dva góly. V minulém utkání v Popradu udržel čisté konto, o které ho tentokrát ve 40. minutě připravil Oleg Gubin, jenž za stavu 3:0 využil přesilovou hru pět na tři.

Petrohrad ztrácí tři body na vedoucí tým KHL Chabarovsk, má však tři zápasy k dobru.

Útočník Roman Červenka si upevnil pozici nejlepšího střelce Kontinentální hokejové ligy dvěma góly, kterými přispěl k vítězství Omsku 3:1 na ledě Lva Poprad. Svou bilanci vylepšil na 13 branek z 19 zápasů. Na konci první třetiny dal Červenka vítězný gól, v 56. minutě pak pojistil vítězství Avangardu po přihrávce Martina Škouly. Omsk vyhrál potřetí za sebou.

Ani dva góly Josefa Straky neodvrátily porážku Čerepovce na ledě Čechova 4:6. Český útočník pomohl svou pátou a šestou brankou v sezoně smazat hostům ztrátu 0:4, v 51. minutě však během 55 sekund druhý nejhorší celek ligy znovu dvakrát udeřil.

Kontinentální hokejová liga

Nižněkamsk - Čeljabinsk 2:8, Petrohrad - Spartak Moskva 3:1 (Průcha 0+2), Viťaz Čechov - Čerepovec 6:4 (za hosty Straka 2+0), CSKA Moskva - Magnitogorsk 4:2, Lev Poprad - Omsk 1:3 (za hosty Červenka 2+0, Škoula 0+1), Dinamo Riga - Chanty Mansijsk 1:0.