Diskuze

K Milovicím se vracejí divoké včely. Pomáhat jim začaly i hmyzí hotely

Divoké včely, tedy další klíčová skupina živočichů se pomalu vrací do rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Pastva divokých koní, zubrů a praturů totiž vytváří na rozsáhlých plochách vhodné podmínky pro život původních druhů včel. A pomáhá jim i člověk.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

J98a74n 86S12á92d69l86o

16. 8. 2017 20:48

Každý rok se nám "uhnízdí" do plastových dveří, jak tam jsou odvětrávací dírky.

Letos létaly v počtu 5-6 kousků a jednu díru si zalepily, druhou vstupovaly a pak zmizely...

0 0
možnosti
JB

Jen jestli to není bzukot z nedávno povolené Technopárt přímo v Milovicích. Ale vážně, to je pozitivní zpráva, snad už tam technáče nedovolí řádit, aby zase neodletěly a zvířata netrpěla...

0 0
možnosti
MK

Je to článek o vědeckém bádání v laboratoři. "Hmyzí hotely" jsou blamáž od výrobců takových zařízení. Podobně byly před asi 15 roky návody, rady a nabídky prodeje na "paneláky" pro sýkorky. Hmyz se "vrací"- množí tam, kde není cíleně huben chemií a žádný panelák k tomu nikdy nepotřeboval. Příroda si vždy pomáhala sama, ale nesmí do ni necitelně zasahovat člověk. Rád bych četl pravdu od chovatelů čmeláků, kteří si je pořídili loni, jak se chovu daří ;-D.

0 2
možnosti
JB

Pravda, pořídila jsem si svépomocí luxusní hmyzí domeček a dva roky nic, ani mravenec. Totéž sousedka...

0 0
možnosti
BM

Pěkný článek R^ Netušila jsem, že včely samotářky potřebují odhalenou půdu... A měla jsem tak nějak za to, že žijí v lese. Ideální náprava populárně-naučným článkem :)

1 0
možnosti
Foto

Prakticky jim stačí jakákoliv skulinka. Potkal jsem je ve skále, ve stromě, ve staré zdi ... ale v zemi jsem zatím viděl jen čmeláky ;-)

0 0
možnosti