Zlatan Ibrahimovic z AC Milan zahazuje penaltu proti Veroně.

Zlatan Ibrahimovic z AC Milan zahazuje penaltu proti Veroně. | foto: AP

Další zahozená penalta, už třetí v sezoně. Potřebuju pauzu, kývl Zlatan

• 3
Dál vrší góly, jenže jich mohlo být ještě víc. Zlatan Ibrahimovic teď ale penalty zahazuje, v nedělním zápase italské ligy proti Veroně neproměnil už třetí v sezoně. AC Milan i kvůli tomu jen remizoval s Hellasem 2:2 a hvězdný fotbalový útočník nadhodil, že prý příští pokutový kop přenechá spoluhráči Franckovi Kessiému. Vážně?

„Jsem pochopitelně naštvaný. Remíza je málo, měli jsme hrozně moc šancí a já neproměnil penaltu. Myslím, že příští nechám Kessiému, to by mohlo být lepší,“ vykládal v televizním rozhovoru Ibrahimovic, který nedal pokutový kop ani v říjnovém utkání Evropské ligy s pražskou Spartou (3:0).

Barák dal gól Milánu a pomohl k remíze

Antonín Barák z Verony v utkání proti AC Milán

Záložník z Pobřeží slonoviny Kessié byl před Ibrahimovicovým lednovým návratem do Milána spolehlivým penaltovým exekutorem a za AC proměnil devět z deseti pokusů.

Veronu poslal do vedení už v šesté minutě český reprezentant Antonín Barák a chvíli nato zvýšil vlastní brankou Davide Calabria. Ještě do přestávky snížil dalším vlastním gólem Giangiacomo Magnani.

Ibrahimovic v 65. minutě neproměnil penaltu, také trefil břevno a po jeho ruce nebyla uznána Calabriova trefa. Devětatřicetiletý kanonýr si částečně spravil chuť v nastavení, kdy osmou brankou v ligovém ročníku zařídil favoritovi alespoň remízu.

Nejlepšího střelce Serie A před pokutovým kopem vyprovokoval brankář Hellasu Marco Silvestri, když na prázdném San Siru na Ibrahimovice pokřikoval: „Nedal jsi minulou penaltu.“ Bývalý švédský reprezentant pak napálil míč vysoko nad břevno.

Zlatan Ibrahimovic z AC Milán právě zahodil penaltu v utkání Evropské ligy...

Zlatan Ibrahimovic z AC Milán právě zahodil penaltu v utkání Evropské ligy proti Spartě.

„Měl pravdu, nedal jsem tu minulou,“ podotkl Ibrahimovic, který se hodně těší na dvoutýdenní reprezentační přestávku. „Potřebuju pauzu. Chyběla mi chladnokrevnost a obvyklé odhodlání před brankou. Prostě jsem cítil, že jsem nebyl stoprocentní,“ dodal rodák z Malmö, jehož tým po sedmi kolech vede tabulku italské ligy o dva body před Sassuolem.

Zlatan a švédský dres. Dlouho jsme se neviděli, napsal. Že by návrat?

Ibrahimovic na začátku listopadu zveřejnil na sociálních sítích svou fotografii ve švédském dresu s popiskem „Dlouho jsme se neviděli“, ale v následné nominaci chyběl.

Někdejší reprezentační kapitán o návratu do národního týmu vůbec neuvažoval. „Chtěl jsem jenom podráždit lidi ve Švédsku,“ usmál se bývalý hráč Ajaxu Amsterdam, Juventusu Turín, Interu Milán, Barcelony, Paris St. Germain nebo Manchesteru United.