Fotbalisté Rapidu Vídeň se v zápase proti Plzni radují ze vstřeleného gólu.

Fotbalisté Rapidu Vídeň se v zápase proti Plzni radují ze vstřeleného gólu. | foto: AP

Vydra poprvé skóroval za Reading, nejbližší soupeř Plzně konečně vyhrál

• 0
Český fotbalový útočník Matěj Vydra se ve 14. kole druhé anglické ligy poprvé střelecky prosadil v dresu Readingu. Rapid Vídeň, který se čtvrtek utká s Viktorií Plzeň v Evropské lize, zvítězil ve 14. kole rakouské fotbalové ligy nad Sturmem Štýrský Hradec 2:1. V lize bodoval po předchozích třech porážkách.

Anglie, 2. liga

Vydra skóroval v 78. minutě utkání s Brightonem a vyrovnávacím gólem na konečných 1:1 pomohl svému týmu k bodu proti vedoucímu celku tabulky.

Do hry se dostal také Daniel Pudil, který pomohl Sheffieldu Wednesday k výhře 1:0 nad Nottinghamem. Reading a Sheffield jsou v tabulce nad sebou, Vydrovu týmu patří sedmé místo, Sheffield je osmý.

Po středečním vyřazení Manchesteru United z Ligového poháru tentokrát nenastoupil Tomáš Kalas. Celek Middlesbrough i bez něj zvítězil 3:0 nad Charltonem a je na čtvrtém místě.

Rakousko

Rapid Vídeň, který se čtvrtek utká s Viktorií Plzeň v Evropské lize, zvítězil ve 14. kole rakouské fotbalové ligy nad Sturmem Štýrský Hradec 2:1. V lize bodoval po předchozích třech porážkách.

Rapid vedl od sedmé minuty, kdy se prosadil kapitán Steffen Hofmann. Těsně po přestávce sice vyrovnal Kienast, Rapidu ale vítězství zajistil v 78. minutě Mario Sonnleitner.

Rapid hrál v sestavě: Novota - Pavelic, Sonnleitner, Dibon, Auer - Petsos, Schwab - Kainz, S. Hofmann (82. Grahovac), Schobesberger (89. Alar) - Prosenik (78. Jelič).

Výsledky 14. kola: Rapid Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 2:1, Altach - Salcburk 1:0, Grödig - Wolfsberg 1:0, Ried - Mödling 1:1, Mattersburg - Austria Vídeň 1:2.

Portugalsko

Fotbalisté Bragy, kteří hrají v základní skupině Evropské ligy s Libercem, zvítězili v 9. kole portugalské ligy nad Belenenses jednoznačně 4:0. Braga vyhrála po dvou remízách za sebou a poskočila na třetí místo tabulky.

Poprvé se fanoušci v Braze radovali v 39. minutě, kdy skóre otevřel Hassan. Po přestávce navíc dostal červenou kartu hostující Leal a poté přidali další branky Ferreira, Stojiljkovič a Silva.

Braga hrála v sestavě: Kricjuk - Carneiro, Ferreira, Boly, Marcelinho (76. Santos) - Silva (63. Aarón), Souza, Mauro, Luíz Carlos - Hassan (67. Crislan), Stojiljkovič.

Nizozemsko

Výsledky 11. kola: Groningen - Zwolle 2:0, Ajax Amsterdam - Roda Kerkrade 6:0, Excelsior Rotterdam - Arnhem 0:3, Graafschap - PSV Eindhoven 3:6, Haag - Feyenoord Rotterdam 1:0, Heerenveen - Leeuwarden 2:0, Utrecht - Twente Enschede 4:2, Alkmaar - Nijmegen 2:4.

Slovensko

Výsledky 15. kola. Podbrezová - Skalica 3:0 (12. Rendla, 15. Kochan, 74. Pančík), Trnava - Senica 0:1 (31. Kalabiška z pen.), Zlaté Moravce - Michalovce 1:1 (26. De Souza - 53. Kunca), Dunajská Streda - Žilina 1:0 (80. Polievka z pen.), Ružomberok - Slovan Bratislava 1:1 (89. Lačný - 86. Priskin).

Kypr

APOEL Nikósie vyhrál v 9. kole kyperské fotbalové ligy nad Ethnikosem Achnas 3:0. Soupeř Sparty Praha v základní skupině Evropské ligy je zatím v domácí soutěži suverénní, patří mu první příčka s pětibodovým náskokem na obhájce titulu Apollon Limassol.

O vítězství nad Achnasem ale rozhodl až v druhé půli. O vedení se v 69. minutě postaral Kostas Charalambidis, v poslední desetiminutovce se prosadili také De Vincenti a Vinicius. APOEL vyhrál poosmé z devíti ligových zápasů.

APOEL odehrál utkání proti Achnasu v sestavě: Waterman - Artymatas, Astiz, Carlao (46. Vander), Antoniades (42. Alexandru) - Morais, Vinicius - De Vincenti, Štilič (77. Guilherme), Charalambidis - Cavenaghi.

Řecko

Soupeř fotbalistů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy Asteras Tripolis otočil v řecké lize utkání s PAOK Soluň. Po vítězství 2:1 nahradil PAOK na pátém místě tabulky.

Souboj o poslední pohárovou pátou příčku začal na hřišti Asterasu lépe PAOK, který poslal do vedení Dimitrios Pelkas ve 24. minutě. Krátce po změně stran ale srovnal argentinský křídelník Facundo Bertoglio a osm minut před koncem otočil duel Khalifa Sankaré.

Trenér Staikos Vergetis nasadil sestavu: Bantis - Lluy, Sankaré, Zisopulos, Jannulis (55. Panteliadis) - Lanzarote (46. Alloco), Kurbelis, Iglesias - Bertoglio, Papadopulos (80. Mazza), Jannu.