Turecko
Slávistický odchovanec Necid skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a se šesti trefami je v čele tabulky střelců společně s bývalým hráčem Sparty Praha Léonardem Kweukem.
Necid otevřel skóre ve 29. minutě, když zužitkoval přihrávku slovenského spoluhráče Stocha. Chvíli poté za domácí vyrovnal Kadah, kterému asistoval Kweuke. Český reprezentant ale v druhém poločase dalšími dvěma góly z 59. a 80. minuty rozhodl o druhé výhře Bursasporu za sebou, po níž se tým posunul na 12. místo. V závěru stihl jen zkorigovat z penalty Kweuke. Necidův spoluhráč Tomáš Sivok do utkání nezasáhl.
Výsledky 7. kola: Gaziantepspor - Osmanlispor 2:1, Basaksehir - Galatasaray 0:2, Genclerbirligi - Kayserispor 2:0,Rizespor - Bursaspor 2:3 (za hosty všechny góly Necid), Eskisehirspor - Besiktas 1:2, Antalyaspor - Kasimpasa 0:0, Fenerbahce - Akhisar 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Besiktas | 7 | 5 | 1 | 1 | 18:8 | 16 |
2. | Galatasaray | 7 | 4 | 2 | 1 | 13:7 | 14 |
3. | Fenerbahce | 7 | 4 | 2 | 1 | 12:8 | 14 |
4. | Konyaspor | 7 | 3 | 3 | 1 | 9:8 | 12 |
5. | Osmanlispor | 7 | 3 | 2 | 2 | 13:8 | 11 |
6. | Kasimpasa | 7 | 3 | 2 | 2 | 8:3 | 11 |
7. | Antalyaspor | 7 | 3 | 2 | 2 | 11:11 | 11 |
8. | Rizespor | 7 | 2 | 4 | 1 | 14:10 | 10 |
9. | Akhisar | 7 | 2 | 4 | 1 | 8:7 | 10 |
10. | Trabzonspor | 7 | 3 | 1 | 3 | 8:9 | 10 |
11. | Gaziantepspor | 7 | 3 | 1 | 3 | 5:10 | 10 |
12. | Bursaspor | 7 | 3 | 0 | 4 | 10:10 | 9 |
13. | Basaksehir | 7 | 3 | 0 | 4 | 7:9 | 9 |
14. | Genclerbirligi | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:11 | 7 |
15. | Sivasspor | 7 | 0 | 6 | 1 | 9:11 | 6 |
16. | Kayserispor | 7 | 1 | 2 | 4 | 4:8 | 5 |
17. | Eskisehirspor | 7 | 1 | 1 | 5 | 6:14 | 4 |
18. | Mersin | 7 | 0 | 2 | 5 | 6:18 | 2 |
Polsko
Nešpor vstřelil jediný gól Gliwic utkání v nastavení první půle. V tomto ročníku se trefil již pošesté a na druhém místě tabulky střelců se odpoutal od krajana Michala Papadopulose ze Zaglebie Lubin. jeho tým navíc uhájil šestibodový náskok v čele tabulky. V základní sestavě vítězů nastoupil i Kamil Vacek.
Výsledky 11. kola: Nieciecza - Leczna 1:1, Kielce - Bielsko-Biala 0:0, Gliwice - Wisla Krakov 1:0 (gól Nešpor), Zabrze - Legia Varšava 2:2, Zaglebie Lubin - Vratislav 1:1, Cracovia Krakov - Poznaň 5:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Gliwice | 11 | 9 | 0 | 2 | 18:11 | 27 |
2. | Štětín | 11 | 5 | 6 | 0 | 17:10 | 21 |
3. | Cracovia Krakov | 11 | 5 | 3 | 3 | 20:15 | 18 |
4. | Legia Varšava | 11 | 4 | 5 | 2 | 24:13 | 17 |
5. | Zaglebie Lubin | 11 | 4 | 4 | 3 | 18:17 | 16 |
6. | Nieciecza | 11 | 4 | 3 | 4 | 14:15 | 15 |
7. | Wisla Krakov | 11 | 3 | 6 | 2 | 19:11 | 14 |
8. | Gdaňsk | 11 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | 14 |
9. | Bialystok | 11 | 4 | 2 | 5 | 15:17 | 14 |
10. | Kielce | 11 | 3 | 5 | 3 | 9:11 | 14 |
11. | Leczna | 11 | 4 | 2 | 5 | 12:15 | 14 |
12. | Vratislav | 11 | 3 | 4 | 4 | 15:18 | 13 |
13. | Chorzów | 11 | 4 | 1 | 6 | 14:18 | 13 |
14. | Bielsko-Biala | 11 | 2 | 5 | 4 | 9:20 | 11 |
15. | Zabrze | 11 | 1 | 5 | 5 | 13:19 | 7 |
16. | Poznaň | 11 | 1 | 2 | 8 | 8:19 | 5 |
Poznámka: Wisle Krakov a Zabrze byl odečten bod za porušení licenčních pravidel.
Nizozemsko
Fotbalisté Groningenu, kteří se v základní skupině Evropské ligy utkají se Slovanem Liberec, prohráli v osmém kole nizozemské ligy na hřišti Arnhemu vysoko 0:5. Groningen z posledních dvou ligových duelů nezískal ani bod a ani jednou neskóroval.
V předchozích sedmi vzájemných zápasech Groningen neprohrál, tentokrát jej ale Arnhem jasně přehrál, a to se projevilo i na skóre. V prvním poločase se trefil Solanke, na kterého po změně stran navázali Diks, gruzínský reprezentant Kazaišvili, Nathan a Dauda. Groningen vyrovnal svou nejvyšší porážku pod trenérem Erwinem van de Looiem ze září 2013, kdy podlehl Twente.
Groningen nastoupil v sestavě Padt - Hateboer, Kappelhof, Reijnen, Tamata - Maduro (63. Bacuna), De Leeuw (77. Drost), Tibbling - Linssen (80. Antonia), Mahi, Rusnák.
Výsledky 8. kola: Nijmegen - Haag 4:1, Roda Kerkrade - Leeuwarden 1:1, Tilburg - Zwolle 0:1, Excelsior Rotterdam - Utrecht 1:0, Graafschap - Feyenoord Rotterdam 1:2, Ajax Amsterodam - PSV Eindhoven 1:2, Arnhem - Groningen 5:0, Alkmaar - Twente Enschede 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Ajax Amsterodam | 8 | 6 | 1 | 1 | 19:4 | 19 |
2. | Feyenoord Rotterdam | 8 | 6 | 1 | 1 | 14:7 | 19 |
3. | Almelo | 8 | 6 | 0 | 2 | 18:9 | 18 |
4. | PSV Eindhoven | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:8 | 17 |
5. | Zwolle | 8 | 5 | 2 | 1 | 14:7 | 17 |
6. | Arnhem | 8 | 4 | 2 | 2 | 17:6 | 14 |
7. | Nijmegen | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:8 | 13 |
8. | Roda Kerkrade | 8 | 3 | 3 | 2 | 8:8 | 12 |
9. | Alkmaar | 8 | 3 | 2 | 3 | 11:11 | 11 |
10. | Groningen | 8 | 3 | 1 | 4 | 8:13 | 10 |
11. | Utrecht | 8 | 2 | 3 | 3 | 12:13 | 9 |
12. | Excelsior Rotterdam | 8 | 2 | 2 | 4 | 9:13 | 8 |
13. | Heerenveen | 8 | 1 | 4 | 3 | 7:11 | 7 |
14. | Tilburg | 8 | 1 | 3 | 4 | 6:10 | 6 |
15. | Haag | 8 | 1 | 3 | 4 | 12:18 | 6 |
16. | Twente Enschede | 8 | 1 | 3 | 4 | 9:15 | 6 |
17. | Leeuwarden | 8 | 0 | 4 | 4 | 8:24 | 4 |
18. | Graafschap | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:20 | 1 |
Anglie, 2. liga
Pudil, který v Sheffieldu hostuje z prvoligového Watfordu, ohlásil narození svého druhého potomka dnes brzy ráno na twitteru.
Z branky se radoval necelý půlden nato v 55. minutě domácího duelu, kdy zvýšil na 2:0. Sheffield si v tabulce polepšil na desáté místo a vydařené odpoledne klubu podtrhl ještě záložník Kieran Lee, který rovněž gólem ozdobil své sté utkání v dresu Wednesday.
Výsledky 10. kola: Wolverhampton - Huddersfield 3:0, Blackburn - Ipswich 2:0, Brighton - Cardiff 1:1, Bristol - MK Dons 1:1, Derby - Brentford 2:0, Leeds - Birmingham 0:2, Nottingham - Hull 0:1, QPR - Bolton 4:3, Reading - Middlesbrough 2:0, Sheffield Wednesday - Preston 3:1 (druhý gól domácích Pudil), Charlton - Fulham 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Brighton | 10 | 6 | 4 | 0 | 14:8 | 22 |
2. | Middlesbrough | 10 | 6 | 2 | 2 | 17:7 | 20 |
3. | Reading | 10 | 5 | 3 | 2 | 16:7 | 18 |
4. | Birmingham | 10 | 5 | 3 | 2 | 16:10 | 18 |
5. | Hull | 10 | 5 | 3 | 2 | 13:7 | 18 |
6. | Burnley | 10 | 5 | 3 | 2 | 14:11 | 18 |
7. | Derby | 10 | 4 | 5 | 1 | 12:7 | 17 |
8. | Cardiff | 10 | 4 | 4 | 2 | 14:11 | 16 |
9. | Wolverhampton | 10 | 4 | 3 | 3 | 15:11 | 15 |
10. | Sheffield Wednesday | 10 | 4 | 3 | 3 | 15:14 | 15 |
11. | QPR | 10 | 4 | 3 | 3 | 18:20 | 15 |
12. | Ipswich | 10 | 4 | 3 | 3 | 15:17 | 15 |
13. | Fulham | 10 | 3 | 3 | 4 | 17:16 | 12 |
14. | Nottingham | 10 | 3 | 3 | 4 | 9:10 | 12 |
15. | Blackburn | 10 | 2 | 5 | 3 | 12:10 | 11 |
16. | Leeds | 10 | 2 | 5 | 3 | 9:13 | 11 |
17. | Charlton | 10 | 2 | 4 | 4 | 11:14 | 10 |
18. | Huddersfield | 10 | 2 | 4 | 4 | 10:14 | 10 |
19. | MK Dons | 10 | 2 | 2 | 6 | 9:14 | 8 |
20. | Brentford | 10 | 2 | 2 | 6 | 12:19 | 8 |
20. | Rotherham | 10 | 2 | 2 | 6 | 12:19 | 8 |
22. | Bolton | 10 | 1 | 5 | 4 | 9:16 | 8 |
23. | Preston | 10 | 1 | 4 | 5 | 7:13 | 7 |
24. | Bristol | 10 | 1 | 4 | 5 | 12:20 | 7 |
Skotsko
Výsledky 10. kolo: Aberdeen - St. Johnstone 1:5, FC Dundee - Motherwell 2:1, Hearts - Kilmarnock 1:1, Partick Thistle - Dundee United 3:0, Ross County - Inverness 1:2, Hamilton - Celtic Glasgow 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Aberdeen | 10 | 8 | 0 | 2 | 17:10 | 24 |
2. | Celtic Glasgow | 10 | 7 | 2 | 1 | 25:9 | 23 |
3. | Hearts | 10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 17 |
4. | Hamilton | 10 | 5 | 1 | 4 | 14:12 | 16 |
5. | Ross County | 10 | 4 | 3 | 3 | 16:12 | 15 |
6. | FC Dundee | 10 | 4 | 3 | 3 | 16:18 | 15 |
7. | St. Johnstone | 10 | 4 | 2 | 4 | 21:17 | 14 |
8. | Inverness | 10 | 3 | 4 | 3 | 11:12 | 13 |
9. | Motherwell | 10 | 3 | 1 | 6 | 8:13 | 10 |
10. | Kilmarnock | 10 | 2 | 3 | 5 | 10:20 | 9 |
11. | Partick Thistle | 10 | 1 | 3 | 6 | 6:13 | 6 |
12. | Dundee United | 10 | 1 | 2 | 7 | 9:20 | 5 |
Slovensko
Výsledky 12. kola: Skalica - Ružomberok 0:1 (64. Kružliak), Trnava - Myjava 2:1 (2. Schranz, 40. vlastní Marček - 68. Sládek z pen.), Žilina - Podbrezová 1:3 (15. Škriniar z pen. - 71. a 77. Gál-Andrezly, 67. Kapor), Trenčín - Michalovce 2:0 (31. Rabiu, 90.+1 Bero). Senica - Dunajská Streda 2:3 (15. Hromada, 33. Kalabiška - 61. a 85. Brašeň, 27. Štepanovský).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Trenčín | 12 | 9 | 2 | 1 | 23:9 | 29 |
2. | Žilina | 12 | 7 | 3 | 2 | 31:16 | 24 |
3. | Slovan Bratislava | 12 | 7 | 3 | 2 | 19:11 | 24 |
4. | Myjava | 12 | 7 | 2 | 3 | 15:12 | 23 |
5. | Dunajská Streda | 12 | 5 | 3 | 4 | 20:14 | 18 |
6. | Ružomberok | 12 | 4 | 5 | 3 | 17:15 | 17 |
7. | Trnava | 12 | 5 | 2 | 5 | 17:18 | 17 |
8. | Senica | 12 | 3 | 3 | 6 | 14:22 | 12 |
9. | Zlaté Moravce | 12 | 3 | 2 | 7 | 16:24 | 11 |
10. | Skalica | 12 | 2 | 4 | 6 | 14:21 | 10 |
11. | Podbrezová | 12 | 2 | 2 | 8 | 17:26 | 8 |
12. | Michalovce | 12 | 2 | 1 | 9 | 10:25 | 7 |
Rakousko
Výsledky 11. kola: Grödig - Sturm Štýrský Hradec 3:0, Altach - Austria Vídeň 1:2, Mattersburg - Mödling 0:4, Wolfsberg - Ried 1:1, Rapid Vídeň - Salcburk 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Rapid Vídeň | 11 | 7 | 1 | 3 | 23:14 | 22 |
2. | Salcburk | 11 | 6 | 3 | 2 | 26:17 | 21 |
3. | Austria Vídeň | 11 | 6 | 3 | 2 | 21:15 | 21 |
4. | Mödling | 11 | 6 | 2 | 3 | 18:12 | 20 |
5. | Mattersburg | 11 | 5 | 1 | 5 | 19:23 | 16 |
6. | Sturm Štýrský Hradec | 11 | 4 | 3 | 4 | 12:13 | 15 |
7. | Grödig | 11 | 3 | 3 | 5 | 19:20 | 12 |
8. | Altach | 11 | 4 | 0 | 7 | 12:15 | 12 |
9. | Ried | 11 | 2 | 3 | 6 | 9:21 | 9 |
10. | Wolfsberg | 11 | 1 | 3 | 7 | 6:15 | 6 |
Belgie
Výsledky 10. kola: Charleroi - Waregem 3:0, Lovaň - Mouscron-Péruwelz 1:1, Westerlo - Kortrijk 1:1, St. Truiden - Waasland-Beveren 1:3, Gent - FC Bruggy 4:1, Genk - Standard Lutych 3:1, Anderlecht - Mechelen 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Ostende | 10 | 7 | 2 | 1 | 21:10 | 23 |
2. | Gent | 10 | 5 | 5 | 0 | 18:8 | 20 |
3. | Anderlecht | 10 | 5 | 4 | 1 | 14:8 | 19 |
4. | Genk | 10 | 5 | 2 | 3 | 14:9 | 17 |
5. | Waregem | 10 | 5 | 2 | 3 | 17:13 | 17 |
6. | FC Bruggy | 10 | 5 | 1 | 4 | 21:13 | 16 |
7. | St. Truiden | 10 | 4 | 2 | 4 | 13:10 | 14 |
8. | Charleroi | 10 | 3 | 5 | 2 | 10:9 | 14 |
9. | Kortrijk | 10 | 3 | 4 | 3 | 7:7 | 13 |
10. | Waasland-Beveren | 10 | 4 | 1 | 5 | 17:24 | 13 |
11. | Mouscron-Péruwelz | 10 | 2 | 4 | 4 | 13:17 | 10 |
12. | Lovaň | 10 | 2 | 3 | 5 | 12:16 | 9 |
13. | Mechelen | 10 | 2 | 3 | 5 | 12:19 | 9 |
14. | Lokeren | 10 | 2 | 2 | 6 | 8:13 | 8 |
15. | Standard Lutych | 10 | 2 | 2 | 6 | 11:23 | 8 |
16. | Westerlo | 10 | 1 | 4 | 5 | 11:20 | 7 |