Tomáš Necid (uprostřed) se raduje ze svého gólu se spoluhráči z Bursasporu.

Tomáš Necid (uprostřed) se raduje ze svého gólu se spoluhráči z Bursasporu. | foto: Profimedia.cz

Necid zařídil hattrickem výhru Bursasporu, góly dali i Nešpor a Pudil

• 26
Český fotbalový útočník Tomáš Necid rozhodl hattrickem o výhře Bursasporu na hřišti Rizesporu (3:2) v sedmém kole turecké ligy Martin Nešpor dal vítězný gól Piastu Gliwice v duelu polské ligy s Wislou Krakov. Daniel Pudil oslavil v druhé anglické lize gólem narození dcery Elly. Třicetiletý obránce pomohl Sheffieldu Wednesday k vítězství 3:1 nad Prestonem.

Turecko

Slávistický odchovanec Necid skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a se šesti trefami je v čele tabulky střelců společně s bývalým hráčem Sparty Praha Léonardem Kweukem.

Necid otevřel skóre ve 29. minutě, když zužitkoval přihrávku slovenského spoluhráče Stocha. Chvíli poté za domácí vyrovnal Kadah, kterému asistoval Kweuke. Český reprezentant ale v druhém poločase dalšími dvěma góly z 59. a 80. minuty rozhodl o druhé výhře Bursasporu za sebou, po níž se tým posunul na 12. místo. V závěru stihl jen zkorigovat z penalty Kweuke. Necidův spoluhráč Tomáš Sivok do utkání nezasáhl.

Výsledky 7. kola: Gaziantepspor - Osmanlispor 2:1, Basaksehir - Galatasaray 0:2, Genclerbirligi - Kayserispor 2:0,Rizespor - Bursaspor 2:3 (za hosty všechny góly Necid), Eskisehirspor - Besiktas 1:2, Antalyaspor - Kasimpasa 0:0, Fenerbahce - Akhisar 2:2.

Polsko

Nešpor vstřelil jediný gól Gliwic utkání v nastavení první půle. V tomto ročníku se trefil již pošesté a na druhém místě tabulky střelců se odpoutal od krajana Michala Papadopulose ze Zaglebie Lubin. jeho tým navíc uhájil šestibodový náskok v čele tabulky. V základní sestavě vítězů nastoupil i Kamil Vacek.

Výsledky 11. kola: Nieciecza - Leczna 1:1, Kielce - Bielsko-Biala 0:0, Gliwice - Wisla Krakov 1:0 (gól Nešpor), Zabrze - Legia Varšava 2:2, Zaglebie Lubin - Vratislav 1:1, Cracovia Krakov - Poznaň 5:2.

16. Poznaň 11 1 2 8 8:19 5

Poznámka: Wisle Krakov a Zabrze byl odečten bod za porušení licenčních pravidel.

Nizozemsko

Fotbalisté Groningenu, kteří se v základní skupině Evropské ligy utkají se Slovanem Liberec, prohráli v osmém kole nizozemské ligy na hřišti Arnhemu vysoko 0:5. Groningen z posledních dvou ligových duelů nezískal ani bod a ani jednou neskóroval.

V předchozích sedmi vzájemných zápasech Groningen neprohrál, tentokrát jej ale Arnhem jasně přehrál, a to se projevilo i na skóre. V prvním poločase se trefil Solanke, na kterého po změně stran navázali Diks, gruzínský reprezentant Kazaišvili, Nathan a Dauda. Groningen vyrovnal svou nejvyšší porážku pod trenérem Erwinem van de Looiem ze září 2013, kdy podlehl Twente.

Groningen nastoupil v sestavě Padt - Hateboer, Kappelhof, Reijnen, Tamata - Maduro (63. Bacuna), De Leeuw (77. Drost), Tibbling - Linssen (80. Antonia), Mahi, Rusnák.

Výsledky 8. kola: Nijmegen - Haag 4:1, Roda Kerkrade - Leeuwarden 1:1, Tilburg - Zwolle 0:1, Excelsior Rotterdam - Utrecht 1:0, Graafschap - Feyenoord Rotterdam 1:2, Ajax Amsterodam - PSV Eindhoven 1:2, Arnhem - Groningen 5:0, Alkmaar - Twente Enschede 3:1.

Anglie, 2. liga

Pudil, který v Sheffieldu hostuje z prvoligového Watfordu, ohlásil narození svého druhého potomka dnes brzy ráno na twitteru.

Z branky se radoval necelý půlden nato v 55. minutě domácího duelu, kdy zvýšil na 2:0. Sheffield si v tabulce polepšil na desáté místo a vydařené odpoledne klubu podtrhl ještě záložník Kieran Lee, který rovněž gólem ozdobil své sté utkání v dresu Wednesday.

Výsledky 10. kola: Wolverhampton - Huddersfield 3:0, Blackburn - Ipswich 2:0, Brighton - Cardiff 1:1, Bristol - MK Dons 1:1, Derby - Brentford 2:0, Leeds - Birmingham 0:2, Nottingham - Hull 0:1, QPR - Bolton 4:3, Reading - Middlesbrough 2:0, Sheffield Wednesday - Preston 3:1 (druhý gól domácích Pudil), Charlton - Fulham 2:2.

Výsledky 10. kolo:
Aberdeen - St. Johnstone 1:5, FC Dundee - Motherwell 2:1, Hearts - Kilmarnock 1:1, Partick Thistle - Dundee United 3:0, Ross County - Inverness 1:2, Hamilton - Celtic Glasgow 1:2.

Slovensko

Výsledky 12. kola: Skalica - Ružomberok 0:1 (64. Kružliak), Trnava - Myjava 2:1 (2. Schranz, 40. vlastní Marček - 68. Sládek z pen.), Žilina - Podbrezová 1:3 (15. Škriniar z pen. - 71. a 77. Gál-Andrezly, 67. Kapor), Trenčín - Michalovce 2:0 (31. Rabiu, 90.+1 Bero). Senica - Dunajská Streda 2:3 (15. Hromada, 33. Kalabiška - 61. a 85. Brašeň, 27. Štepanovský).

Rakousko

Výsledky 11. kola: Grödig - Sturm Štýrský Hradec 3:0, Altach - Austria Vídeň 1:2, Mattersburg - Mödling 0:4, Wolfsberg - Ried 1:1, Rapid Vídeň - Salcburk 1:2.

Belgie

Výsledky 10. kola: Charleroi - Waregem 3:0, Lovaň - Mouscron-Péruwelz 1:1, Westerlo - Kortrijk 1:1, St. Truiden - Waasland-Beveren 1:3, Gent - FC Bruggy 4:1, Genk - Standard Lutych 3:1, Anderlecht - Mechelen 1:1.

1. Ostende 10 7 2 1 21:10 23
2. Gent 10 5 5 0 18:8 20
3. Anderlecht 10 5 4 1 14:8 19
4. Genk 10 5 2 3 14:9 17
5. Waregem 10 5 2 3 17:13 17
6. FC Bruggy 10 5 1 4 21:13 16
7. St. Truiden 10 4 2 4 13:10 14
8. Charleroi 10 3 5 2 10:9 14