Výbuchy a rvačky v ruské lize

Dvě bomby domácí výroby explodovaly po dnešním zápase ruské fotbalové ligy na stadionu Vladikavkazu. Podle ruských médií nálože vybuchly přibližně půl minuty po sobě u severní brány stadiónu asi 90 minut po zápase místní Alanie s Volgogradem, který skončil porážkou domácích 0:1. Při incidentu nebyl podle policie nikdo zraněn.

Utkání CSKA Moskva na hřišti Saturnu Ramenskoje zase provázely výtržnosti. Po zápase nedaleko ruské metropole bylo zatčeno sto fanoušků, kteří se střetli s policií a přítomnými jednotkami ministerstva vnitra.

Násilnosti vypukly podle agentury ITAR-Tass už během utkání, kdy se příznivci CSKA začali chovat agresivně. Házeli na hřiště dýmovnice a části sedaček, které ničili. Utkání muselo být několikrát přerušeno. CSKA vyhrálo 3:0 a o titul bude hrát na konci listopadu v takzvaném "zlatém zápase" s městským rivalem Lokomotivem.