Ve francouzské lize znovu vládne Lyon

• 1
Paříž - Fotbalisté francouzského Lyonu po zaváhání ve druhém ligovém kole už zase domácí soutěži kralují. V šestém kole Olympique Lyon neměl větší problém v Lorientu, kde vyhrál 3:1. Své trefy ze středečního utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid si zopakovali Tiago a Fred, třetí branku přidal francouzský reprezentant Malouda.

Monako opět prohrálo a kleslo až na sedmnácté místo. Tentokráte ani s Janem Kollerem a Jaroslavem Plašilem v sestavě nestačilo na Paris St. Germain, které zvítězilo 2:1.

Jednou brankou k vítězství přispěl také český reprezentant David Rozehnal, který zároveň dokázal uhlídat Kollera. Pro Rozehnala to byla první soutěžní trefa v dresu pařížského týmu.

St. Etienne ztratilo v závěru vyhraný zápas s Auxerre a nakonec odešlo s porážkou 2:3. Tým českého trenéra Ivana Haška vedl již od osmé minuty, kdy se trefil Ilan. Po vyrovnání Mathise vrátil vedení St. Etienne hned po návratu z poločasové přestávky Dernis, ovšem těsný náskok domácí neudrželi. Těsně před koncem vyrovnával Akale a v nastaveném čase pak dokonal obrat Cheyrou.

Hráči Le Mans zvítězili 2:1 v Sedanu, kde vedli v 26. minutě již o dvě branky. Domácí skórovali až v závěru. Sedan tak ani v šestém kole nevyhrál, Le Mans je naopak s jedenácti body překvapivě vysoko. Stejně jako Toulouse, jež se loni zachraňovalo a nyní je po výhře v Lille třetí.

Výsledky 6. kola: Sedan - Le Mans 1:2 (77. Belhadj - 4. Bangoura, 26. Paulo), Lille - Toulouse 1:3 (34. Tavlaridis - 16. a 39. Fabinho, 27. Emana), Lorient - Lyon 1:3 (69. Ciani - 6. Tiago, 60. Fred, 65. Malouda), Troyes - Nice 2:0 (53. Gigliotti, 76. Nivet z pen.), Valenciennes - Nantes 1:0 (37. Savidan), Monako - Paris St. Germain 1:2 (32. Kallon - 41. Rozehnal, 53. Hellebuyck), Nancy - Rennes 0:0, Sochaux - Lens 0:3 (10. Dindane, 55. Keita, 59. Jussie), St. Etienne - Auxerre 2:3 (8. Ilan, 46. Dernis - 40. Mathis, 84. Akale, 90.+2 Cheyrou), Marseille - Bordeaux 2:1.