Juventus - Siena: Del Piero a Nedvěd

Juventus - Siena: Alessandro Del Piero (vlevo) a Pavel Nedvěd obírají o míč ležícího Matteo Para ze Sieny | foto: Fabio Muzzi, ČTK

Tři zásahy v úvodu Juventusu stačily

• 18
Řím - To se v italské lize vidí málokdy. V utkání domácí Sieny s Juventusem bylo konečné skóre stanoveno po osmi minutách. Právě během tak krátké doby stačili dát hosté tři branky a výsledek se už potom až do závěrečného hvizdu nezměnil. Na italské poměry je rovněž nevídaný divoký výsledek duelu Chievo - AS Řím, který skončil remízou 4:4.

Fotbalisté Juventusu si vítězstvím 3:0 nad Sienou udrželi dvě kola před koncem soutěže tříbodový náskok v čele tabulky. Na dvou gólech z úvodu zápasu měl velkou zásluhu Pavel Nedvěd. Po rohovém kopu českého záložníka ve třetí minutě skóroval hlavou Vieira a vzápětí po Nedvědově úprku a finální přihrávce Del Piera zvýšil vedení hostů Trezeguet.

Nezaváhal ani nejbližší soupeř turínského mužstva AC Milán, který zvítězil 2:0 nad Livornem. V základní sestavě domácích sužovaných početnou marodkou nastoupil Marek Jankulovski a navázal na dobrý výkon z minulého kola, v němž dal svůj první gól. Tentokrát po jeho centru ve 28. minutě otevřel skóre Inzaghi, který po přestávce přidal druhý gól.

Jankulovski v závěru zkusil štěstí sám, ale brankář jeho tvrdou střelu vyrazil.

Neúspěch zaznamenal třetí Inter Milán, který podlehl vlastní brankou Materazziho v nastaveném čase na hřišti Empoli 0:1. Přesto udržel šestibodový náskok před Fiorentinou, jež podlehla v Palermu. Na Sicílii se v dresu hostí vrátil nejlepší střelec ligy Toni, jenž přestoupil do Florencie před touto sezonou. Ale v bývalém působišti se neprosadil.

Naopak hostující obranu s Tomášem Ujfalušim překonal Di Michele a Palermo vyhrálo 1:0. Fiorentina navzdory porážce udržela čtvrté místo zaručující postup do předkola Ligy mistrů, neboť AS Řím z divoké přestřelky s Chievem vytěžil jen bod za vzpomínanou remízu 4:4.

Výsledky 36. kola: Treviso - Ascoli 2:2 (14. Ferreira, 28. Borriello - 12. a 83. Foggia), Palermo - Fiorentina 1:0 (53. Di Michele), Empoli - Inter Milán 1:0 (90.+1 vlastní Materazzi), Siena - Juventus Turín 0:3 (3. Vieira, 6. Trezeguet, 8. Mutu), Lazio Řím - Lecce 1:0 (57. Rocchi), AC Milán - Livorno 2:0 (28. a 65. Inzaghi), Reggina - Messina 3:0 (51. Cozza, 58. Amoruso z pen., 76. Bianchi), Cagliari - Parma 3:1 (11. Capone, 31. Suazo z pen., 63. Esposito - 75. Corradi), Chievo - AS Řím 4:4 (8. a 36. Amauri, 49. Luciano, 61. Pellisier z pen. - 3. a 14. De Rossi, 25. Taddei, 63. Dacourt), Sampdoria - Udine 1:1 (61. Flachi - 57. Di Natale).