Fotbalisté Valencie se radují z branky Roberta Soldada (vlevo).

Fotbalisté Valencie se radují z branky Roberta Soldada (vlevo). | foto: AP

Valencie rivala znemožnila, Real byl suverénní a Barcelona se trápila

• 5
Real Madrid a Barcelona týden před vzájemným soubojem ve španělské lize vyhrály. Real si podal nepříjemné Bilbao na jeho hřišti, vedoucí Barcelona se trápila s poslední Almérií, musela skóre otáčet a po vítězství 3:1 si v čele udržela osmibodový náskok.

Hitem však byl zápas ve Valencii, která v souboji o třetí příčku, z níž se jde přímo do Ligy mistrů, hostila nedalekého rivala z Villarrealu. A úplně ho znemožnila.

Hosté si ve čtvrtek v Evropské lize podali Twente Enschede pěti góly, ale ve Valencii propadli. Domácí podali fantastický výkon, předváděli nádherné rychlé akce a to ještě neproměnili spoustu šancí. Přesto zápas sousedů v tabulce jasně vyhráli. Po dvou gólech daly hvězdy Soldado a Mata.

Barcelona čekala na gól přes padesát minut, navíc ho dal Messi z pokutového kopu. A jen vyrovnával na 1:1, když krátce po pauze šokoval Nou Camp hostující Corona.

Chvíli po Messiho penaltě domácí dokonali obrat, ale o body se museli obávat až do konce. Třetí gól dal Messi po hrubce stopera až v nastaveném čase.

Real Madrid si týden před nejslavnějším zápasem španělské ligy spravil náladu po minulé porážce s Gijónem a navázal na vydařené vystoupení ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Tottenhamu.

Trenér José Mourinho udělal několik změn v základní sestavě. Úvodní dvě branky padly z pokutových kopů. Brazilský záložník Kaká ve 14. a 54. minutě potrestal fauly na Argentince Ángela Di Maríu a oslavil úspěšný návrat po zranění kolena, kvůli kterému nehrál od konce února do úterního duelu s Tottenhamem.

Dvacet minut před koncem uzavřel skóre třetím zásahem z individuální akce střídající Portugalec Cristiano Ronaldo, který dal svůj 28. ligový gól. Messi má díky zásahům proti Almérii na kontě o jednu trefu víc.

Atlétiko Madrid porazilo nováčka ze San Sebastianu 3:0 a po druhé výhře za sebou se posunulo z osmého na šesté místo tabulky. Svěřenci trenéra Quiqueho Sáncheze Florese, mezi kterými znovu nechyběl krajní obránce Tomáš Ujfaluši, proměnili z mnoha slibných příležitostí jen tři.

Výsledky 31. kola: Bilbao - Real Madrid 0:3 (14. a 54. obě z pen. Kaká, 70. Cristiano Ronaldo), Barcelona - Alméria 3:1 (53. pen. a 90. Messi, 64. Alcantra - 50. Corona), Mallorca - Sevilla 2:2 (16. Ienega, 43. Guzman - 31. Negredo z pen., 68. Rakitič), Alicante - Espaňol Barcelona 0:0, Gijón - Pamplona 1:0 (66. Barral), Málaga - La Coruňa 0:0, Santander - Levante 1:1 (32. vlastní Nano - 90. Jordá), Atlético Madrid - San Sebastian 3:0 (12. Filipe, 45. Mario Suarez, 79. Agüero), Valencie - Villarreal 5:0 (14. a 75. Soldado, 56. a 73. Mata, 62. Banega), Zaragoza - Getafe 2:1 (13. Ponzio, 34. Bertolo - 45. Casquero).