Fotbaĺisté Realu Madrid se radují z gólu v zápase s Leganés

Fotbaĺisté Realu Madrid se radují z gólu v zápase s Leganés | foto: AP

Real se po výhře nad Leganés posunul na třetí místo španělské ligy

• 0
Fotbalisté Realu Madrid i bez odpočívajícího Cristiana Ronalda uspěli v dohrávce 16. kola španělské ligy a po výhře 3:1 na hřišti Leganés se posunuli v tabulce na třetí místo o dva body před Valencii. Za druhým Atléticem Madrid však stále zaostávají o sedm bodů.

Real si odložil prosincový zápas kvůli účasti na mistrovství světa klubů a nyní ho musel nutně zvládnout, aby se posunul na příčky zaručující přímý postup do Ligy mistrů. Jenže už v šesté minutě inkasoval. Domácí stoper Unai Bustinza byl při rohovém kopu opravdu důrazný, po hlavě skočil po míči, který se jeden z obránců snažil odkopnout, a od něj se odrazil do branky.

Ještě do poločasu však Real otočil skóre zásluhou dvojice Lucas Vázquez a Casemiro, přičemž druhý gól byl fotbalovou parádou na jeden dotyk. Casemiro nejprve patičkou narazil Benzemovi, ten hned z první nahrál Vázquezovi, který uličkou vrátil na Casemira a ten uklidil míč do poloodkryté branky.

V 64. minutě udržel Realu vedení brankář Casilla a definitivně jasno bylo až v poslední minutě, kdy Kovačiče fauloval Tito a penaltu proměnil Ramos.

Výsledek dohrávky 16. kola:
Leganés - Real Madrid 1:3
(6. Bustinza - 11. Vázquez, 29. Casemiro, 90. Ramos z pen.).

CD Leganés - Real Madrid CF 1:3 (1:2)

Branky: 6. Bustinza - 11. L. Vázquez, 29. Casemiro, 89. Ramos. Rozhodčí: González – Becerril, Villate. ŽK:51. Rico, 85. Cuéllar, 86. R. Pérez - 57. Ramos. Diváci: 11.423.

CD Leganés Cuéllar – Tito, Bustinza, Siovas (46. Mantovani), Rico – Gabriel, Gumbau (46. R. Pérez) – El Zhar, Eraso, Omar (72. N. Amrabat) – Beauvue.

Real Madrid CF Casilla – Carvajal, Varane, Ramos, Hernández – Casemiro, Kovačić (90+2. D. Ceballos) – L. Vázquez, Isco (87. M. Llorente), Asensio – Benzema (76. Bale).