Borja Iglesias z Realu Betis Sevilla se raduje z gólu.

Borja Iglesias z Realu Betis Sevilla se raduje z gólu. | foto: Profimedia.cz

Betis po sérii šesti remíz zvítězil nad Granadou, v závěru rozhodl Iglesias

Po sérii šesti remíz se fotbalistům Betisu Sevilla povedlo ve španělské lize zvítězit. V utkání 35. kola přitom svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho v domácím prostředí dlouho směřovali k dalšímu nerozhodnému výsledku, ale po gólu Borji Iglesiase z 86. minuty vyhráli nad Granadou 2:1.

Iglesias nejprve poslal Betis krátce před poločasem do vedení, když vyhrál souboj s přesilou obránců v pokutovém území. Machís v 64. minutě po chybné malé domů vyrovnal, ale Iglesias v závěru po nepřímém kopu z malého vápna nekompromisní dělovkou pod břevno sérii remíz ukončil.

Betis se díky tomu posunul na šesté místo o dva body před čerstvé finalisty Evropské ligy z Villarrealu.

Španělská liga - 35. kolo: Betis Sevilla - Granada 2:1 (38. a 86. Iglesias – 64. Machís).

Real Betis - Granada CF 2:1 (1:0)

Branky: 39. Iglesias, 87. Iglesias - 66. Machís. Rozhodčí: C. Soto – S. Jaime, F. Tresaco. ŽK:55. V. Ruiz, 64. Joaquín - 13. Montoro, 57. Puertas, 69. Eteki, 90+1. Quini.

Real Betis Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, W. Carvalho (80. Rodri) – Joaquín (C) (72. Tello), Canales (89. Guardado), Ruibal (72. D. Lainez) – Iglesias.

Granada CF A. Escandell – Foulquier, G. Sánchez (C), D. Duarte (76. N. Pérez), Quini – Gonalons, Y. Herrera (63. Eteki) – Puertas, Montoro (13. Vico, 76. J. Molina), Machís (76. Díaz) – Suárez.