Inaki Williams (vlevo) z Bilbaa se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s...

Inaki Williams (vlevo) z Bilbaa se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s Getafe. | foto: Profimedia.cz

Bilbao i bez dvou vyloučených hráčů a trenéra vyhrálo na půdě Getafe

• 0
Fotbalisté Bilbaa zvítězili v předehrávce 34. kola španělské fotbalové ligy 2:0 na hřišti Getafe. Athletic naplno bodoval po čtyřech kolech a před víkendovým programem se na pátém místě přiblížil na tři body ke čtvrtému Atléticu Madrid, které drží poslední místo znamenající účast v Lize mistrů.

V každém poločase se trefil Iňaki Williams. Ghanský reprezentační útočník skóroval pojedenácté v sezoně, ale poprvé od konce února, na oba góly mu přihrál bratr Nico. Krátce po druhém gólu v 51. minutě si začali hosté situaci komplikovat po vyloučení Yeraye Álvareze, v 72. minutě musel navíc předčasně do sprch i Aitor Paredes a hráče pět minut před koncem následoval i trenér Ernesto Valverde.

Domácím byla početní převaha k ničemu, nepomohla jim ani penalta, kterou autor dvou branek z minulého zápasu v Almeríi Mason Greenwood neproměnil. V tabulce zůstali domácí desátí.

Getafe CF - Athletic Bilbao 0:2 (0:1)

Branky: 27. I. Williams, 51. I. Williams. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:73. Paredes. ČK:58. Y. Álvarez, 79. Paredes, 85. Valverde.

Getafe CF Soria – Dakonam (C), Maksimović (90. Aleñá), Alderete – Carmona, Moriba (59. Latasa), Milla, Rico (74. Angileri) – Ó. Rodríguez, Greenwood – Mata (90. Jorge).

Athletic Bilbao Simón – de Marcos (C), Y. Álvarez, Paredes, Lekue – Prados, A. Herrera (76. Dan. García) – Berenguer (62. Vesga), U. Gómez (76. Jauregizar), N. Williams (82. Raúl García) – I. Williams (82. de Albéniz).