Alvaro Morata z Atlética Madrid střílí z penalty gól v zápase s Mallorcou.

Alvaro Morata z Atlética Madrid střílí z penalty gól v zápase s Mallorcou. | foto: Reuters

Atlético Madrid přehrálo Mallorcu a upevnilo si třetí místo

• 0
Fotbalisté Atlética Madrid porazili Mallorcu 3:0 a upevnili si po 34. ligovém kole třetí místo v tabulce. Po koronavirové nucené pauze ještě neprohráli, ze sedmi zápasů mají pět výher a celkově v lize prodloužili sérii neporazitelnosti na dvanáct utkání.

Atlético podle očekávání dominovalo a z převahy vytěžilo první gól v 29. minutě. Útočník Álvaro Morata, nejdražší španělský hráč historie, se však z penalty prosadil až napodruhé. První střelu mu brankář Reina zneškodnil, jenže nestál na čáře a rozhodčí po konzultaci s videem nařídil opakování.

Druhou šanci Morata proměnil a v posledních sekundách první půle se trefil podruhé, v této sezoně španělské ligy pojedenácté. Pojistku přidal v závěru kapitán Koke.

Zatímco Atlético udělalo další krok do příštího ročníku Ligy mistrů, Mallorca zůstala na sestupové příčce. Od záchrany ji dělí čtyři zápasy před koncem sezony pět bodů.