Karim Benzema z Realu Madrid slaví se spoluhráči Marcelem a Garethem Balem gól...

Karim Benzema z Realu Madrid slaví se spoluhráči Marcelem a Garethem Balem gól na hřišti Athletiku Bilbao. | foto: AP

Real uštědřil Bilbau první domácí prohru v sezoně a vede o pět bodů

• 0
Fotbalisté Realu Madrid jsou prvním týmem v sezoně, který dokázal zvítězit na hřišti Athletiku Bilbao. Ve 28. kole španělské ligy slaví tři body po výsledku 2:1, který zařídili Casemiro a Karim Benzema. Real vede tabulku o pět bodů před druhou Barcelonou.

Real otevřel skóre v 25. minutě, Cristiano Ronaldo si naběhl na levé křídlo, levačkou nahrál do vápna Karimu Benzemovi, jenž pravačkou umístil míč ke vzdálenější tyči. Athletic se ale nevzdal a po přestávce zaslouženě vyrovnal - hlavou se přesně trefil nestárnoucí šestatřicetiletý forvard Aritz Aduriz.

Nerozhodný stav však vydržel pouhé tři minuty. Po rohovém kopu Toniho Kroose prodloužil balon na přední tyči Ronaldo, na malém vápně se dobře zorientoval záložník Casemiro a vrátil náskok na stranu hostí. Bilbao doma prohrálo po patnácti zápasech.

Real Madrid vede španělskou ligu o pět bodů před Barcelonou, kterou ale v neděli čeká utkání s Valencií.

Villareal v páteční předehrávce prohrál na hřišti Las Palmas 0:1 (podrobnosti čtěte zde).

Výsledky 28. kola: Eibar - Espaňol Barcelona 1:1 (20. Kike - 50. Jurado), Bilbao - Real Madrid 1:2 (65. Aduriz - 25. Benzema, 68. Casemiro), Alavés - San Sebastian 1:0 (44. Deyverson), Betis Sevilla - Osasuna Pamplona 2:0 (4. Navarro, 28. Castro).