Lionel Messi (vlevo) a Neymar se radují z gólu Barcelony.

Lionel Messi (vlevo) a Neymar se radují z gólu Barcelony. | foto: AP

Zidane poznal porážku, Real prohrál derby. Barcelona doma otáčela

• 22
Zinedine Zidane po osmi zápasech poprvé poznal, jak se cítí trenér po prohře. Jeho Real Madrid ve 26. kole španělské ligy nestačil v městském derby na svém stadionu na Atlético a padl 0:1. Barcelona doma také prohrávala, ale duel s FC Sevillou zvládla otočit a zvítězila 2:1.

Katalánský klub tak vede tabulku před Atlétikem nadále o osm bodů. Třetí Real na ni ztrácí už dvanáct bodů a na záda mu dýchá Villarreal, který přehrál Levante 3:0.

Nejlepší střelci

25 gólů - Luis Suarez (Barcelona)

22 - Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

19 - Karim Benzema (Real Madrid)

18 - Neymar (Barcelona)

Madridské derby rozhodl třináctým gólem v sezoně nejlepší střelec Atlétika Antoine Grizemann, když v 53. minutě zakončil po zpětné přihrávce Filipeho Luíse rychlý protiútok.

Barcelona prodloužila sérii bez porážky na 34 soutěžních utkání, čímž vyrovnala rekord Realu Madrid ze sezony 1988/89. V lize zvítězila devětkrát za sebou se skóre 29:6.

Zápas proti Seville začal pro úřadujícího mistra smolně. Ve 14. minutě Messi zakroutil rohový kop na tyč, míč se odrazil k Suárezovi a ten trefil břevno. O chvíli později navíc otevřel skóre po Trémoulinasově centru nikým nehlídaný Vitolo.

V 31. minutě vyrovnal Messi, který vstřelil šestý soutěžní gól z přímého kopu v této sezoně, což se žádnému jinému hráči ve španělské lize nepovedlo. Krátce po změně stran domácí dokonali zvrat, po rychlé kombinaci uvnitř pokutového území Sevilly se prosadil poprvé v tomto ročníku La Ligy stoper Piqué.

Villarreal, který ve čtvrtek vyřadil ve 2. kole Evropské ligy Neapol, porazil Levante 3:0 a bodoval v 13. zápase domácí nejvyšší soutěže za sebou a posedmé v řadě udržel na svém stadionu čisté konto.

Domácí vstřelili všechny branky po protiútocích. Skóre otevřel v 12. minutě útočník Baptistao, který po Brunově pasu za obranu z úhlu překonal gólmana Marina.

Na dalších dvou trefách měl zásluhu Adrián, který nejprve asistoval Castillejovi u jeho prvního zásahu za Villarreal a krátce po změně stran sám upravil na konečných 3:0.

Pokud by Villarreal udržel stávající formu, mohl by ohrozit stálou nadvládu tria Barcelona, Atlético a Real Madrid. To se naposledy povedlo Valencii v sezoně 2011/12, kdy skončila třetí.

Nováček Las Palmas vyhrál hřišti Eibaru 1:0 a připsal si první venkovní vítězství v sezoně. Zápas rozhodl v nastavení prvního poločasu hlavičkou po rohovém kopu Pedro Bigas. Las Palmas zvítězil pošesté, ale dál zůstává na sestupové osmnácté příčce.

Výsledky 26. kola: Eibar - Las Palmas 0:1 (45.+1 Bigas), Real Madrid - Atlético Madrid 0:1 (53. Griezmann), Getafe - Vigo 0:1 (71. Nolito), Sporting Gijón - Espaňol Barcelona 2:4 (20. a 62. C. Castro - 48. a 58. Moreno, 41. Burgui, 80. vlastní Hernandéz), Betis Sevilla - Vallecano 2:2 (14. a 28. R. Castro - 48. a 51. Manucho), San Sebastian - Málaga 1:1 (81. Agirretxe - 56. Čop), Villarreal - Levante 3:0 (12. Baptistao, 30. Castillejo, 48. Adrián), Valencie - Bilbao 0:3 (73. Merino, 77. Muniain, 80. Aduriz), FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (31. Messi, 48. Piqué - 20. Vitolo).