Obránce Liverpoolu Martin Škrtel oslavuje gól do sítě Arsenalu.

Obránce Liverpoolu Martin Škrtel oslavuje gól do sítě Arsenalu. | foto: Reuters

Liverpool remizoval s Arsenalem, bod v závěru zařídil Škrtel

• 11
V průběhu šlágru 17. kola anglické ligy mezi Liverpoolem a Arsenalem to vypadalo, že obránce domácích Martin Škrtel bude muset střídat. Slovenský bek ale ve hře pokračoval a v závěru hlavičkou rozhodl o remíze 2:2. V dalším zápase vyhrál Sunderland nad Newcastlem 1:0 díky gólu z poslední minuty.

Po střetu s Olivierem Giroudem to s ním nevypadalo vůbec dobře. Domácímu obránci Martinu Škrtelovi totiž francouzský útočník nechtěně šlápl na hlavu a doktoři mu poté museli dlouho ošetřovat krvavý šrám.

Škrtel ale ze zápasu neodstoupil a v závěru se stal hrdinou střetnutí, když v nastaveném čase svou hlavičkou srovnal na konečných 2:2.

V prvním poločase byl Liverpool pohledem statistik aktivnější a ve 45. minutě svou snahu přeměnil na vedoucí branku. Z hranice šestnáctky se přesně k pravé tyči trefil Coutinho. Jenže euforie domácího publika neměla dlouhého trvání, ještě v nastavení první půle totiž srovnal Debuchy.

A v 64. minutě Arsenal,  na jehož lavičce chyběl kvůli problémům se stehnem reprezentační záložník Rosický, dokonce stav zápasu otočil ve svůj prospěch. Po rychlé akci se k míči dostal Cazorla, který ho přesně poslal na Girouda, a ten nikým nehlídán nekompromisně zakončil.

V závěru domácí museli hrát v deseti, protože Borini během dvou minut dvakrát uviděl žlutou kartu. Devět nastavených minut ale dokonale využili, když se v sedmé přidané minutě hlavou trefil Škrtel.

Sunderland vyhrál v lokálním derby hrabství Tyne and Wear nad Newcastlem 1:0 díky brance z poslední minuty. Duel rozhodl Adam Johnson jen okamžik poté, co na druhé straně téměř skóroval Moussa Sissoko. Newcastle od nedávného triumfu nad Chelsea prohrál třikrát za sebou ve všech soutěžích a je devátý.

Alan Pardew je prvním trenérem Newcastlu, který v prestižním derby prohrál čtyřikrát za sebou.

„Čtyřikrát v řadě podlehnout Sunderlandu, to je nálepka, které už se nezbavím. Nezbývá mi než ji přijmout,“ uvedl Pardew, jemuž se podařilo z osmi pokusů od roku 2010 porazit rivala jen jednou.

O sobotních zápasech 17. kola anglické ligy čtěte ZDE.

Výsledky 17. kola:
Manchester City - Crystal Palace 3:0
(49. a 61. Silva, 81. Touré), Aston Villa - Manchester United 1:1 (18. Benteke - 53. Falcao), Hull - Swansea 0:1 (15. Ki Song-jung), QPR - West Bromwich 3:2 (24. z pen., 48. a 86. Austin - 11. Lescott, 20. Varela), Southampton - Everton 3:0 (38. vlastní Lukaku, 65. Pelle, 82. Jošida), Tottenham - Burnley 2:1 (22. Kane, 36. Lamela - 28. Barnes), West Ham United - Leicester 2:0 (24. Caroll, 56. Downing), Newcastle - Sunderland 0:1 (90. Johnson), Liverpool - Arsenal 2:2 (45. Coutinho, 90.+7 Škrtel - 45.+2 Debuchy, 64. Giroud).