Shearer dal dva góly West Bromwichi

• 2
Londýn - Bývalý kanonýr anglické fotbalové reprezentace Alan Shearer je znovu ve vynikající střelecké formě a v sobotním zápase devátého kola domácí ligové soutěže to potvrdil dvěma přesnými trefami. Zajistil jimi výhru Newcastlu nad West Bromwichem 2:1. Gól nováčka nejvyšší soutěže vstřelil slovenský fotbalista Igor Bališ. Domácí celek si spravil chuť po třetí porážce v Lize mistrů. Arsenal udržely na špici tabulky góly cizinců, dva dal Nigerijec Kanu a jeden Francouz Vieira - Arsenal porazil Sunderland 3:1. Za Liverpool nastoupil Milan Baroš v 71. minutě, zápas s Chelsea rozhodl gólem v poslední minutě Owen.

Newcastle sice prohrával, ale Shearer vyrovnal přízemní střelou a konečné skóre stanovil pohotovou dorážkou. Třetí gól mu rozhodčí neuznal pro předchozí ofsajd.

Dobrý start do nového ročníku potvrdili hráči Middlesbrough výhrou 2:0 doma nad Boltonem. Obrana vítězů opět prokázala vysoký standard, v devíti utkáních inkasovala jen pětkrát a také zásluhou této bilance je tým v tabulce před nedělním zápasovým blokem třetí.

9. kolo: Middlesbrough - Bolton Wanderers 2:0 (23. Ehiogu, 68. Geremi), Newcastle United - West Bromwich Albion 2:1 (45. a 69. Shearer - 27. Bališ), Southampton - Manchester City 2:0 (1. a 43. Ormerod), West Ham United - Birmingham City 1:2 (17. Cole - 4. a 43. John), Fulham - Charlton 1:0 (36. Sava), Arsenal - Sunderland 3:1 (3. a 9. Kanu, 45. Vieira - 82. Craddock), Aston Villa - Leeds 0:0, Blackburn - Tottenham 1:2 (59. Östenstad - 6. Keane, 89. Redknapp), Liverpool - Chelsea 1:0 (90. Owen), Manchester United - Everton 3:0 (85. a 90. Scholes, 88. Van Nistelrooij).