Turínský stoper David Zima (vlevo) a Emmanuel Gyasi ze Spezie

Turínský stoper David Zima (vlevo) a Emmanuel Gyasi ze Spezie | foto: AP

AC Milán uhájil první příčku gólem v nastavení, Neapol titul odepsala

• 0
Fotbalisté AC Milán uhájili první příčku v italské Serii A, ve šlágru 34. kole vyhráli na Laziu Řím 2:1 gólem z nastavení. Inter Milán zdolal druhý římský celek AS 3:1 a ztrácí dva body, ale také má středeční dohrávku v Boloni k dobru. Další adept na titul Neapol promarnila v Empoli dvougólový náskok a podlehla 2:3.

Reprezentační obránce David Zima pomohl k výhře FC Turín 2:1 nad Speziou. Další obránce Aleš Matějů nezabránil domácí porážce Benátek 1:3 s Atalantou Bergamo. Hellas Verona s Antonínem Barákem remizoval 1:1 se Sampdorií.

Inter v úterý vyřadil AC Milán v semifinále Italského poháru a dostal ho pod tlak i v lize. Proti AS Řím se prosadil stejně jako v prvním vzájemném duelu pravý bek Dumfries, další gól přidal Brozovič a střelecký účet favorita uzavřel kanonýr Martínez.

AC Milán prohrával na hřišti Lazia od 4. minuty po trefě Immobileho. Italský reprezentant dal svou 26. branku a upevnil si vedení v tabulce střelců Serie A. Úřadující vicemistři nicméně vyrovnali na začátku druhé půle zásluhou francouzského útočníka Girouda.

Hostující trenér Pioli poslal na posledních 22 minut do hry Ibrahimovice a sázka na čtyřicetiletého kanonýra se mu vyplatila. Švédský reprezentant usměrnil v 92. minutě hlavičkou míč k volnému Tonalimu a ten rozhodl.

Neapol ztratila body v posledních deseti minutách . Tým trenéra Luciana Spallettiho v nejvyšší soutěži nezvítězil potřetí za sebou.

Neapol poslal do vedení ve 44. minutě belgický reprezentant Mertens a po přestávce zvýšil náskok favorita svou desátou brankou v ligové sezoně Insigne. Domácí vrátil do hry v 80. minutě střídající Henderson a senzační obrat poté režíroval dvěma trefami Pinamonti. Dvaadvacetiletý útočník Empoli nastřílel v této ligové sezoně už 12 branek.

Empoli vyhrálo v Serii A po šestnácti zápasech.

Zima nastoupil potřetí za sebou, poprvé ale odehrál plnou porci minut. Utkání dvou týmů ze středu tabulky rozhodl ve prospěch domácích dvěma zásahy srbský záložník Lukič, první gól dal z penalty. V závěru zápasu už jen snížil rovněž z pokutového kopu Manaj.

Matějů se objevil podruhé v řadě v základní sestavě, stejně jako před týdnem proti Fiorentině ale jeho tým nebodoval. Benátky prohrály poosmé v řadě a z posledního místa ztrácejí na záchranu šest bodů.

Bergamo naopak uspělo po třech porážkách a je dva body od pohárových příček. Atalanta prolomila nepříznivou sérii díky trefám ofenzivních opor Pašaliče, Muriela a Zapaty, jenž se prosadil poprvé od prosince.

Verona prohrávala se Sampdorií od 44. minuty, kdy Caputo dorazil vlastní neúspěšný penaltový pokus. Vyrovnání zařídil v 78. minutě Caprari, to už na trávníku nebyl záložník Barák, jenž střídal po hodině hry.

Výsledky 34. kola: Benátky - Atalanta Bergamo 1:3 (80. Črnigoj - 44. Pašalič, 47. Zapata, 63. Muriel), FC Turín - Spezia 2:1 (4. z pen. a 69. Lukič - 90.+6 Manaj z pen.), Inter Milán - AS Řím 3:1 (30. Dumfries, 40. Brozovič, 52. Martínez - 85. Mchitarjan), Hellas Verona - Sampdoria Janov 1:1 (78. Caprari - 44. Caputo), Salernitana - Fiorentina 2:1 (9. Djurič, 79. Bonazzoli - 64. Saponara), Boloňa - Udine 2:2 (6. Hickey, 59. Sansone - 25. Udogie, 46. Success), Empoli - Neapol 3:2 (83. a 87. Pinamonti, 80. Henderson - 44. Mertens, 53. Insigne), FC Janov - Cagliari 1:0 (89. Badelj), Lazio Řím - AC Milán 1:2 (4. Immobile - 50. Giroud, 90.+2 Tonali).

Inter Milán - AS Řím 3:1 (2:0)

Branky: 30. Dumfries, 40. Brozović, 52. Lautaro Martínez - 85. Mchitarjan. Rozhodčí: S. Sozza – C. Carbone, D. Bindoni. ŽK:45+1. Brozović, 87. Çalhanoğlu - 36. Mancini, 79. S. Oliveira.

Inter Milán Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Dimarco (64. Bastoni) – Dumfries, Barella, Brozović (72. Gagliardini), Çalhanoğlu, Perišić (72. Gosens) – Džeko (63. Correa), Lautaro Martínez (82. Alexis Sánchez).

AS Řím Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, S. Oliveira (80. Bove), Mchitarjan, Zalewski (78. Viña) – Lorenzo Pellegrini (C) (64. Veretout), El Shaarawy (64. C. Pérez) – T. Abraham (78. Šomurodov).

Venezia FC - Atalanta Bergamasca Calcio 1:3 (0:1)

Branky: 81. Črnigoj - 44. Pašalić, 47. D. Zapata, 63. Muriel. ŽK:49. Scalvini, 58. D. Zapata, 71. Djimsiti, 87. Gasperini G..

Venezia FC Mäenpää – Matějů, Svoboda, Ceccaroni (C), Ullmann – Busio (62. Črnigoj), Ampadu, Cuisance (75. Dor Peretz) – Aramu (82. Bah), Henry, Okereke (62. Johnsen).

Atalanta Bergamasca Calcio Musso – Scalvini (64. Demiral), Djimsiti, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler (C) (64. Koopmeiners), Zappacosta – Muriel (87. Cissé) – Pašalić (77. Boga), D. Zapata (77. Pessina).

Hellas Verona FC - UC Sampdoria 1:1 (0:1)

Branky: 78. Caprari - 44. Caputo. ŽK:43. Günter - 32. Rincón, 52. Vieira, 80. Bereszyński.

Hellas Verona FC Montipò – Ceccherini, Günter (46. Šutalo), Casale – Faraoni (C) (61. Depaoli), Tameze, Ilić (90+2. Bessa), Lazović – Barák (61. Lasagna), Caprari (90+2. Veloso) – Simeone.

UC Sampdoria Audero – Bereszyński, A. Ferrari (74. Jošida), O. Colley, Augello (74. Murru) – Candreva, Rincón (64. Ekdal), Thorsby – Vieira (64. Sensi) – Sabiri, Caputo (86. Quagliarella).

Turín FC - Spezia Calcio 2:1 (1:0)

Branky: 4. Lukić, 69. Lukić - 90+7. Manaj. Rozhodčí: Davide Ghersini. ŽK:63. Praet - 3. Erlić, 24. Nikolaou.

Turín FC V. Milinković-Savić – Zima, Bremer (C) (76. Djidji), Ricardo Rodríguez (46. Buongiorno) – Singo (85. Ansaldi), Ricci, Lukić, Vojvoda – Seck (62. Praet), Pjaca (61. Brekalo) – A. Sanabria.

Spezia Calcio Provedel – Amian, Erlić (46. Antiste), Nikolaou, Ferrer (70. Strelec) – Kiwior, P. Hristov – E. Gyasi (C), Kovalenko, K. Agudelo – Manaj.