Barcelonský gólman Marc-Andre ter Stegen v zápase se San Sebastianem

Barcelonský gólman Marc-Andre ter Stegen v zápase se San Sebastianem | foto: AP

Barcelona jde do finále španělského Superpoháru, vděčí za to brankáři

• 0
Hrdinou fotbalistů Barcelony je protentokrát Marc-André ter Stegen. Německý gólman pomohl dvěma klíčovými zákroky v prodloužení a následně dvěma chycenými penaltami v rozstřelu do finále španělského Superpoháru. Katalánský velkoklub ve středečním semifinále v Córdobě porazil 3:2 na penalty San Sebastian, pro prodloužení skončil zápas 1:1.

Ter Stegen se v končící nastavené třicetiminutovce blýskl dvěma zákroky proti potenciálním gólovým střelám střídajícího Adnana Januzaje a poté v rozstřelu zlikvidoval první dva pokusy hráčů San Sebastianu Jona Bautisty a Mikela Oyarzabala.

Rozhodující penaltu proměnil střídající barcelonský hráč Riqui Puig, jenž se o zahrání pátého kopu před rozstřelem trenérovi Ronaldovi Koemanovi sám přihlásil.

„Vždycky se snažím hrát na sto procent. Jsem moc šťastný a hrdý na tým za to, jak jsme se snažili. Myslím, že jsme si to vítězství zasloužili,“ uvedl osmadvacetiletý Ter Stegen.

V normální hrací době poslal Barcelonu do vedení ve 39. minutě hlavičkou Frenkie de Jong. Šest minut po přestávce nizozemský záložník zahrál rukou v pokutovém území a z penalty vyrovnal Oyarzabal. V rozstřelu už ale španělský útočník na Ter Stegena nevyzrál poprvé po 16 proměněných pokutových kopech neuspěl.

Pouze z hlediště sledoval zápas hvězdný Lionel Messi, jenž má problémy se stehnem. Zatím není jasné, zda bude moci kapitán Barcelony nastoupit v nedělním finále v Seville, v němž se jeho tým střetne s vítězem dnešního semifinále mezi Realem Madrid a Bilbaem.

Real Sociedad San Sebastian - FC Barcelona 1:1 (0:1)pen. 2:3

Branky: 51. Oyarzabal - 39. de Jong. Rozhodčí: José Munuera – Iñigo Prieto, Alfonso Baena. ŽK:58. Le Normand - 54. Dembélé, 97. Mingueza.

Real Sociedad San Sebastian Remiro – Gorosabel (91. Zaldúa) (120+1. Bautista), Zubeldia, Le Normand, Monreal – Guridi (81. Barrenetxea), Guevara (106. Zubimendi), Merino – Portu (103. Januzaj), Isak (91. Willian José), Oyarzabal (C).

FC Barcelona ter Stegen – Mingueza (114. Firpo), Araújo, Lenglet, Alba – de Jong, Busquets (C) (91. Puig), Pedri (91. Pjanić) – Dembélé, Braithwaite (78. Trincão), Griezmann.