San Sebastian jen remizoval, Real porazil Valencii

• 1
San Sebastian - Od začátku ligového ročníku nepoznali fotbalisté San Sebastianu hořkost porážky. V šestnáctém kole španělské ligy sice doma jen remizovali se čtrnáctou Malagou, ale nadále zůstávají první. Nerozhodný výsledek je však pro favorita ztrátou, navíc v utkání dvakrát vedl a Malaga dohrávala posledních šest minut v deseti. Zlepšenou formu potvrdila Barcelona, která jednoznačně přehrála Huelvu. Obhájce titulu Valencia podlehl na hřišti Realu Madrid. Domácí o výhře rozhodli až v přesilovce, kterou jim dvěma žlutými kartami během osmi minut nabídl Pablo Cesar Aimar.

Až tři minuty před koncem utkání strhli hráči Atletika Bilbao vítězství na svou stranu v zápase v Santanderu. Po prvním poločase sice o dva góly, ale třemi brankami ve druhé půli skóre otočili.

Boj o třetí místo vyhrálo jasně Deportivo La Coruňa, které porazilo Celtu Vigo na svém stadionu 3:0.

V dalších sobotních zápasech porazil Valladolid doma Betis Sevilla, Pamplona podlehla před vlastními fanoušky Vallecanu.

Výsledky 16. kola:
Real Madrid - Valencie 4:1
(35. Ronaldo, 68. Zidane, 86. Guti, 90. Portillo - 53. Ayala), Valladolid - Real Betis 3:0 (49. a 64. Sales, 81. Oscar González), Pamplona - Rayo Vallecano 0:1 (22. Alvarez), Santander - Athletic Bilbao 3:4 (6. Munitis, 17. z pen. Guerrero, 44. Regueiro - 62. a 87. Etxeberria, 40. Mora, 52. Urzaíz), Deportivo La Coruňa - Celta Vigo 3:0 (42. Tristán, 47. Sergio, 90. Luque), FC Sevilla - Mallorca 3:0 (32. a 84. Toedtli, 14. Reyes), San Sebastian - Málaga 2:2 (8. Nihat, 23. Chochlov - 19. Musampa, 56. Dario Silva), Barcelona - Huelva 3:0 (9. Rochemback, 25. vlastní Loren, 80. Cocu), Alavés - Espaňol 2:1 (32. Cruyff, 77. vlastní Soldevilla - 18. Miloševič), Villarreal - Atlético Madrid 4:3 (28. a 90. Palermo, 26. Unai, 44. Víctor - 31. a 90. Torres, 42. Santi)

20. Huelva                    16 2 3 11 13:34 9

Obránce Celty Jesuli zastavuje skluzem útočníka domácích Roye Makaaye.

Domácí Sergio Gonzalez proniká mezi dvěma hostujícími obránci v zápase španělské ligy.