Rusko
Krasnodar porážkou s mistrem uzavřel prvoligové učinkování. Příští rok bude hrát jen druhou ligu, protože v tabulce skončil předposlední.
Český útočník Jan Koller se s dresem Samary rozloučil prohrou 1:3 s Tomskem a do statistik se zapsal jen žlutou kartou. Sezonu tak zakončil s bilancí devíti vstřelených branek.
Stejný počet gólů nasbíral i Tomáš Necid, který tentokrát odehrál 64 minut za CSKA Moskva, ale po třech gólech v posledních dvou zápasech tentokrát vyšel naprázdno.
Jeho spoluhráči však českého brankáře Antonína Kinského pokořili hned třikrát a CSKA vyhrál nad Saturnem MO 3:0.
Do závěrečných bojů sezony zasáhl i Kollerův spoluhráč Jiří Jarošík, který v zimě zřejmě Samaru rovněž opustí.
Martin Jiránek, který je v širší nominaci na nejlepší jedenáctku sezony, odehrál celý zápas v obraně Spartaku Moskva, ale porážce 1:2 se Zenitem Petrohrad nezabránil. Za Zenit nastoupil na celých 90 minut Radek Šírl.
Výsledky 30. kola: Chimki - Lokomotiv Moskva 1:3, CSKA Moskva - Saturn MO 3:0, FK Moskva - Dynamo Moskva 1:2, Krasnodar - Kazaň 0:3, Nalčik - Groznyj 4:2, Petrohrad - Spartak Moskva 2:1, Rostov na Donu - Perm 1:1, Samara - Tomsk 1:3.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Kazaň | 30 | 19 | 6 | 5 | 62:21 | 63 |
2. | Spartak Moskva | 30 | 17 | 4 | 9 | 61:33 | 55 |
3. | Petrohrad | 30 | 15 | 9 | 6 | 48:27 | 54 |
4. | Lokomotiv Moskva | 30 | 15 | 9 | 6 | 43:30 | 54 |
5. | CSKA Moskva | 30 | 16 | 4 | 10 | 48:30 | 52 |
6. | FK Moskva | 30 | 13 | 9 | 8 | 39:28 | 48 |
7. | Saturn MO | 30 | 13 | 6 | 11 | 38:41 | 45 |
8. | Dynamo Moskva | 30 | 12 | 6 | 12 | 31:37 | 42 |
9. | Tomsk | 30 | 11 | 8 | 11 | 31:39 | 41 |
10. | Samara | 30 | 10 | 6 | 14 | 32:42 | 36 |
11. | Nalčik | 30 | 8 | 11 | 11 | 36:33 | 35 |
12. | Perm | 30 | 8 | 9 | 13 | 27:37 | 33 |
13. | Groznyj | 30 | 9 | 6 | 15 | 33:48 | 33 |
14. | Rostov na Donu | 30 | 7 | 11 | 12 | 28:39 | 32 |
15. | Krasnodar | 30 | 6 | 10 | 14 | 23:51 | 28 |
16. | Chimki | 30 | 2 | 4 | 24 | 20:64 | 10 |
Nizozemsko
PSV poslal na hřišti Sparty Rotterdam do vedení v 13. minutě srbský útočník Lazovič, ale domácí po změně stran skóre otočili. Rozhodující dva góly Eindhovenu pak dělily jen čtyři minuty: trefili se střídající Reis a Maďar Dzsudzsák, který je s osmi brankami třetí v ligové tabulce střelců.
Trenér Eindhovenu Fred Rutten poslal do utkání sestavu: Isaksson - Maza (66. Ooijer), Salcido, Pieters, Manolev - Bakkal, Engelaar, Afellay (90. Simons) - Toivonen (56. Reis), Lazovič, Dzsudzsák.
Výsledek 15. kola: Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven 2:3, Alkmaar - Venlo 2:0, Almelo - Roda Kerkrade 3:2, Heerenveen - Waalwijk 3:1, Tilburg - Twente Enschede 1:3, Arnhem - Ajax Amsterdam 1:5, Haag - Feyenoord Rotterdam 0:2, Groningen -
Nijmegen 2:2, Utrecht - Breda 3:1.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Twente Enschede | 15 | 13 | 2 | 0 | 31:11 | 41 |
2. | PSV Eindhoven | 15 | 12 | 3 | 0 | 40:13 | 39 |
3. | Ajax Amsterdam | 15 | 11 | 2 | 2 | 50:13 | 35 |
4. | Feyenoord Rotterdam | 15 | 8 | 4 | 3 | 23:14 | 28 |
5. | Utrecht | 15 | 7 | 5 | 3 | 19:14 | 26 |
6. | Alkmaar | 15 | 8 | 1 | 6 | 28:18 | 25 |
7. | Almelo | 15 | 7 | 2 | 6 | 18:22 | 23 |
8. | Breda | 15 | 6 | 3 | 6 | 21:23 | 21 |
9. | Heerenveen | 15 | 5 | 2 | 8 | 16:25 | 17 |
10. | Sparta Rotterdam | 15 | 5 | 2 | 8 | 14:25 | 17 |
11. | Venlo | 15 | 2 | 8 | 5 | 20:24 | 14 |
12. | Groningen | 15 | 3 | 5 | 7 | 15:23 | 14 |
13. | Tilburg | 15 | 4 | 2 | 9 | 18:28 | 14 |
14. | Arnhem | 15 | 4 | 2 | 9 | 16:27 | 14 |
15. | Nijmegen | 15 | 2 | 7 | 6 | 16:24 | 13 |
16. | Haag | 15 | 3 | 4 | 8 | 16:27 | 13 |
17. | Roda Kerkrade | 15 | 3 | 4 | 8 | 19:31 | 13 |
18. | Waalwijk | 15 | 3 | 0 | 12 | 12:30 | 9 |
Turecko
Výsledky 14. kola: Bursaspor - Galatasaray 1:0, Fenerbahce - Kasimpasa 1:3, Antalyaspor - Genclerbirligi 2:0, Ankaragücü - Denizlispor 1:0, Büyüksehir - Gaziantepspor 1:1, Manisaspor - Kayserispor 0:1, Trabzonspor - Eskisehirspor 2:1, Diyarbakirspor - Ankaraspor 3:0, Sivasspor - Besiktas 0:1.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Fenerbahce | 14 | 10 | 1 | 3 | 26:13 | 31 |
2. | Besiktas | 14 | 9 | 3 | 2 | 17:6 | 30 |
3. | Bursaspor | 14 | 9 | 2 | 3 | 28:12 | 29 |
4. | Galatasaray | 14 | 9 | 2 | 3 | 31:18 | 29 |
5. | Kayserispor | 14 | 8 | 4 | 2 | 22:10 | 28 |
6. | Genclerbirligi | 14 | 6 | 4 | 4 | 20:15 | 22 |
7. | Büyüksehir | 14 | 6 | 4 | 4 | 16:22 | 22 |
8. | Trabzonspor | 14 | 6 | 3 | 5 | 26:20 | 21 |
9. | Eskisehirspor | 14 | 5 | 6 | 3 | 18:13 | 21 |
10. | Antalyaspor | 14 | 6 | 2 | 6 | 19:16 | 20 |
11. | Gaziantepspor | 14 | 5 | 4 | 5 | 18:17 | 19 |
12. | Ankaragücü | 14 | 4 | 5 | 5 | 18:16 | 17 |
13. | Kasimpasa | 14 | 4 | 3 | 7 | 19:23 | 15 |
14. | Diyarbakirspor | 14 | 4 | 3 | 7 | 15:23 | 15 |
15. | Manisaspor | 14 | 3 | 5 | 6 | 11:15 | 14 |
16. | Sivasspor | 14 | 3 | 1 | 10 | 14:24 | 10 |
17. | Denizlispor | 14 | 1 | 4 | 9 | 10:23 | 7 |
18. | Ankaraspor | 14 | 0 | 0 | 14 | 0:42 | 0 |
Belgie
Výsledek 16. kola: Anderlecht - Kortrijk 1:0, Beerschot - Roeselare 3:0, FC Bruggy - Charleroi 1:0, Gent - Cercle Bruggy 3:1, Mouscron - Genk 2:0, Westerlo - Mechelen 2:0, Waregem - Lokeren 1:0, St. Truiden - Standard Lutych 2:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Anderlecht | 16 | 12 | 2 | 2 | 30:12 | 38 |
2. | FC Bruggy | 16 | 10 | 3 | 3 | 31:20 | 33 |
3. | Beerschot | 16 | 9 | 3 | 4 | 25:19 | 30 |
4. | Gent | 16 | 8 | 3 | 5 | 28:18 | 27 |
5. | Waregem | 16 | 7 | 5 | 4 | 28:22 | 26 |
6. | Standard Lutych | 16 | 6 | 7 | 3 | 25:16 | 25 |
7. | Kortrijk | 16 | 5 | 6 | 5 | 18:17 | 21 |
8. | St. Truiden | 16 | 6 | 3 | 7 | 20:23 | 21 |
9. | Westerlo | 16 | 6 | 3 | 7 | 19:24 | 21 |
10. | Mechelen | 16 | 7 | 0 | 9 | 20:26 | 21 |
11. | Mouscron | 16 | 5 | 5 | 6 | 20:21 | 20 |
12. | Genk | 16 | 4 | 5 | 7 | 19:21 | 17 |
13. | Cercle Bruggy | 16 | 4 | 5 | 7 | 23:26 | 17 |
14. | Charleroi | 16 | 3 | 5 | 8 | 17:30 | 14 |
15. | Lokeren | 16 | 3 | 3 | 10 | 16:26 | 12 |
16. | Roeselare | 16 | 2 | 4 | 10 | 19:37 | 10 |
Skotsko
Výsledky 13. kola: Aberdeen - Glasgow Rangers 1:0, Celtic Glasgow - St. Mirren 3:1, Hibernian - Falkirk 2:0, Kilmarnock - Heart of Midlothian 1:2, Motherwell - Dundee United 2:2, St. Johnstone - Hamilton 1:1
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Celtic Glasgow | 13 | 8 | 3 | 2 | 27:14 | 27 |
2. | Glasgow Rangers | 12 | 7 | 4 | 1 | 20:8 | 25 |
3. | Hibernian | 13 | 7 | 4 | 2 | 19:9 | 25 |
4. | Dundee United | 12 | 6 | 5 | 1 | 18:10 | 23 |
5. | Motherwell | 13 | 4 | 8 | 1 | 17:14 | 20 |
6. | Aberdeen | 13 | 4 | 6 | 3 | 11:11 | 18 |
7. | Heart of Midlothian | 13 | 3 | 4 | 6 | 12:16 | 13 |
8. | St. Johnstone | 13 | 3 | 4 | 6 | 20:25 | 13 |
9. | St. Mirren | 13 | 3 | 4 | 6 | 15:20 | 13 |
10. | Hamilton | 13 | 2 | 4 | 7 | 11:22 | 10 |
11. | Kilmarnock | 13 | 2 | 3 | 8 | 9:19 | 9 |
12. | Falkirk | 13 | 1 | 5 | 7 | 10:21 | 8 |
Portugalsko
Výsledky 11. kola: Olhanense - Guimaraes 0:2, Nacional Funchal - Naval 1:1, Sporting Lisabon - Benfica Lisabon 0:0, Coimbra - Setúbal 3:0, Pacos Ferreira - Leixoes 1:1, Belenenses - Marítimo Funchal 2:2, Lyon - Rennes 1:1 (42. Lisandro Lopéz - 16. Gyan)..
Rakousko
Výsledky 17. kola: Ried - Mattersburg 0:0, Austria Vídeň - Klagenfurt 1:0, Kapfenberg - Wiener Neustadt 3:1 (za domácí
gól Fukal), Linec - Sturm Štýrský Hradec 2:2, Salcburk - Rapid Vídeň 0:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Rapid Vídeň | 17 | 10 | 5 | 2 | 39:16 | 35 |
2. | Salcburk | 17 | 10 | 5 | 2 | 36:17 | 35 |
3. | Austria Vídeň | 17 | 10 | 2 | 5 | 29:21 | 32 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 17 | 8 | 4 | 5 | 26:17 | 28 |
5. | Ried | 17 | 7 | 6 | 4 | 23:15 | 27 |
6. | Mattersburg | 17 | 7 | 1 | 9 | 23:29 | 22 |
7. | Wiener Neustadt | 17 | 5 | 3 | 9 | 26:35 | 18 |
8. | Linec | 17 | 4 | 5 | 8 | 39:47 | 17 |
9. | Kapfenberg | 17 | 5 | 2 | 10 | 19:32 | 17 |
10. | Klagenfurt | 17 | 1 | 3 | 13 | 13:44 | 6 |
Slovensko
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Žilina | 18 | 13 | 2 | 3 | 27:8 | 41 |
2. | Slovan Bratislava | 18 | 11 | 4 | 3 | 29:14 | 37 |
3. | Banská Bystrica | 18 | 10 | 6 | 2 | 27:13 | 36 |
4. | Nitra | 18 | 8 | 3 | 7 | 19:15 | 27 |
5. | Senica | 18 | 7 | 5 | 6 | 16:22 | 26 |
6. | Trnava | 18 | 7 | 4 | 7 | 26:21 | 25 |
7. | Prešov | 18 | 6 | 3 | 9 | 16:18 | 21 |
8. | Dunajská Streda | 18 | 5 | 6 | 7 | 16:19 | 21 |
9. | Ružomberok | 18 | 5 | 5 | 8 | 16:23 | 20 |
10. | Petržalka | 18 | 5 | 4 | 9 | 20:22 | 19 |
11. | Dubnica | 18 | 4 | 5 | 9 | 13:25 | 17 |
12. | Košice | 18 | 2 | 3 | 13 | 15:40 | 9 |