VYROVNÁNO. Cristiano Ronaldo vstřelil vyrovnávací gól duelu s Vallecanem.

VYROVNÁNO. Cristiano Ronaldo vstřelil vyrovnávací gól duelu s Vallecanem. | foto: Reuters

Real dal šest gólů, Barcelona pět a lídr španělské ligy poprvé prohrál

• 67
S Realem Madrid to zase nevypadalo dobře. Ale z trápení v první půli v městském derby proti Vallecanu nakonec vzešlo vysoké vítězství 6:2. Třikrát se trefil Ronaldo, kterého ovšem vzápětí napodobil Messi. I jeho velkou zásluhou Barcelona rozdrtila Atlético Madrid 5:0. Překvapivý lídr Betis Sevilla naopak poprvé v sezoně prohrál.

V pondělní předehrávce prohrál Betis 0:1 na hřišti Getafe, které si naopak připsalo premiérové vítězství v soutěži.

Jedinou branku zápasu dal v 30. minutě Diego Castro. Devětadvacetiletý záložník se ve vápně Betisu dostal osamocen k míči po centru Juana Valery a ukončil třízápasové čekání Getafe na gól.

Nováček soutěže má v čele tabulky dvanáct bodů. S jednobodovým odstupem se za ním seřadila trojice týmů Barcelona, Levante a FC Sevilla, které ještě neprohrály. Getafe se díky vítězství posunulo z předposledního místa na 16. příčku.

Real nezačal dobře, ale pak...

Real v posledních dnech prohrál na hřišti Levante 0:1 a remizoval v Santanderu 0:0. I proti Vallecanu se trápil.

Hned z prvního útoku totiž hosté skórovali a vedení drželi takřka celý poločas. Až v 39. minutě propálil brankáře Ronaldo, který na levé straně převzal přihrávku od Kaká a pro sprintu střílel levačkou mezi nohy.

A do přestávky po standardní situaci výsledek otočil Higuaín, byť televizní záznam prokázal ofsajd.

Na začátku druhého poločasu Ronaldo z penalty, kterou sudí nařídil za faul na pronikajícího Kaká, zvýšil na 3:1, ale vzápětí hosté snížili a navíc Real přišel o vyloučeného Angela di Maríu.

Vallecano se hnalo za vyrovnáním, jenže neuhlídalo roh a pak dva rychlé brejky. Hattrick završil Ronaldo z druhé penalty, když byl faulován sám. Vyhnul se  brankáři a chtěl zakončit do odkryté branky. Hostující gólman ho však stáhl.

KAM ZAMÍŘIT? To David Villa dobře ví, gólmana Atlética Madrid snadno překonal.

KDYŽ SI VYSKOČÍM. Higuaín z Realu Madrid se trefil proti Vallecanu.

MODLITBA. Frederic Kanoute ze Sevilly prosí o pomoc v utkání s Valencií.

Barcelona potvrdila, že se jí v této sezoně daří na Nou Campu mnohém víc než na stadionech soupeřů, kde v rámci La ligy zatím uhrála jen dvě remízy 2:2. Katalánský favorit se k třem bodům přiblížil třemi brankami v úvodní půlhodině.

Skóre otevřel už v deváté minutě David Villa, do vlastní sítě zamířil brazilský obránce Miranda a na 3:0 zvýšil z povedené individuální akce opěvovaný Messi. Nejlepší hráč světa za poslední dva roky po přestávce přidal další dvě branky a s osmi ligovými zásahy se posunul do čela tabulky střelců.

Celkově dal za Barcelonu už 192 branek a to mu je teprve čtyřiadvacet. V historické tabulce střelců Barcelony na druhého Ladislava Kubalu ztrácí dva zásahy. První je César Rodríguez s 235 brankami.

Barcelonský trenér Pep Guardiola do utkání nasadil sestavu: Valdés - Dani Alves, Mascherano, Abidal (81. Maxwell) - Thiago, Busquets (54. Piqué), Fábregas (72. Keita), Xavi - Pedro, Messi, Villa.

Neporazitelnost ztratila Valencie, v Seville rozhodl kanonýr Kanoute. Domácí tak útočí na rivala z Betisu, který dosud jako jediný tým všechny duely vyhrál, vede tabulku a ještě má utkání k dobru.

Překvapením jménem Levante

Levante přehrálo doma Espaňol Barcelona 3:1 a potřetí za sebou zvítězilo. Klub z Valencie pěti utkáních domácí soutěže ještě neprohrál a propracoval se na třetí místo tabulky. Má 11 bodů, stejně jako čtvrtá Sevilla nebo druhá Barcelona.

Vedení 2:0 Levante zařídil dvěma proměněnými pokutovými kopy útočník Rubén Suárez. Zápas po penaltovém faulu nedohrál obránce hostů Jordi Amat a později byl vyloučen také útočník Walter Pandiani, který udeřil soupeře hlavou.

"Jsem šťastný za to, co tým jako celek předvádí. Devět bodů z posledních tří zápasů je pro nás obrovský úlovek," uvedl trenér Levante Juan Martínez, jehož svěřenci během posledních sedmi dnů porazili i Real Madrid (1:0) a Rayo Vallecano (2:1).

Výsledky 6. kola: Real Madrid - Vallecano 6:2 (39., 51. a 84. obě z pen.
Ronaldo, 45. Higuaín, 67. Varane, 73. Benzema - 1. a 55. Michu), Bilbao - Villarreal 1:1 (44. Gabilondo - 53. Nilmar), FC Sevilla - Valencie 1:0 (18. Kanouté), FC Barcelona - Atlético Madrid 5:0 (26., 78. a 90.+1 Messi, 9. Villa, 15. vlastní Miranda), Mallorca - San Sebastian 2:1 (20. Víctor, 49. Castro - 15. Agirretxe), Levante - Espaňol Barcelona 3:1 (14. a 58. obě z pen. Suárez, 76. Barkero - 73. Moreno), Granada - Pamplona 1:1 (64. Rico - 29. García), Gijón - Santander 0:0. Zaragoza - Malaga 0:0, Getafe - Betis Sevilla 1:0 (30. Castro).