Bilbao - Real Madrid: domácí Martinez (vpravo) a Diarra

Bilbao - Real Madrid: domácí Martinez (vpravo) a Diarra | foto: Reuters

Real dal pět gólů v Bilbau, Barcelona odpověděla výhrou v Almérii

• 1
Pěti góly se fotbalisté Realu Madrid rehabilitovali za zostuzení, které jim v Lize mistrů připravil Liverpool. Ve 27. kole španělské ligy si odvezli tři body z Bilbaa, kde po přestřelce v prvním poločase vyhráli 5:2. Vedoucí Barcelona vyhrála v Almérii 2:0 a před Realem si drží šestibodový náskok.

"Bílý balet" vyhrál jedenáctý z dvanácti posledních ligových zápasů a upevnil si druhé místo. Stále však ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů. Lídr v nedělní večerní dohrávce vyhrál v Almérii 2:0. Oba góly dal Krkic krátce po přestávce.

Real v prvním poločase úplně nepřesvědčil a dokonce ztratil dvoubrankové vedení. Gabriel Heinze se totiž krátce po svém zásahu do soupeřovy sítě trefil hlavou i do vlastní a v nastavení vyrovnal Fernando Llorente.

To už ale domácí hráli bez vyloučeného Frana Yesteho, který po Heinzeho nešťastném vlastňáku strčil do madridského gólmana Ikera Casillase.

Nizozemský kanonýr Klaas-Jan Huntelaar hned po návratu ze šaten vrátil Realu vedení a za čtvrt hodiny skóroval pošesté z posledních pěti startů. Tečku za sedmizápasovou sérií domácí neporazitelnosti Bilbaa ve vzájemných zápasech udělal ještě z penalty Gonzalo Higuaín svým patnáctým gólem v sezoně.

Rozhodčí v zápase udělil jedenáct žlutých karet, z toho sedm domácím. Ti navíc ve druhém poločase přišli i o náhradníka Iona Véleze, kterého sudí vyloučil za protesty z lavičky a vykázal i jednoho člena realizačního týmu.

Cenné vítězství vybojovalo Atlétiko Madrid, když doma porazilo Villarreal 3:2, přestože prohrávalo o dvě branky. Hosté byli úvodních 50 minut jasně lepší, pak se však role na hřišti vyměnily. Minutu poté, co
hostující Gracia zvýšil na 2:0, totiž snížil Sergio Agüero a dal tak domácím naději.

Tu Atlético využilo v závěrečné desetiminutovce, kdy hosté hráli bez vyloučeného Javiho Venta. Nejprve Diego Forlán srovnal a vzápětí rozhodl o zisku tří bodů obránce Antonio Lopéz. Kvůli zdravotním problémům s levou nohou nebyl k utkání nominován český stoper domácích Tomáš Ujfaluši.

Valencie remizovala na svém hřišti s Huelvou a už šest ligových zápasů čeká na vítězství. Domácí potvrdili, že se v současné době hodně trápí.

Skóre otevřel v 55. minutě hostující forvard Camunas. Alespoň bod za remízu pro Valencii, která dohrávala poslední čtvrthodinu bez vyloučeného kapitána Marcheny, zachránil sedm minut před koncem střídající Pablo Hernandez.

Výsledky 27. kola: Valencia - Huelva 1:1 (83. Hernandez - 55. Camunas), Bilbao - Real Madrid 2:5 (36. vlastní Heinze, 45.+1 Llorente - 47. a 61. Huntelaar, 22. Robben, 34. Heinze, 85. Higuain z pen.), Betis Sevilla - Pamplona 0:0, Espaňol Barcelona - Mallorca 3:3 (56. Callejon, 71. De la Peňa, 82. Nene - 39. Arango, 60. Santana, 70. Marín), Gijón - La Coruňa 3:2 (48. Moran, 52. Barral, 71. Ángel - 67. Sergio, 85. Riki), Málaga - FC Sevilla 2:2 (19. a 32. Ballesta - 74. Kanoute, 84. Fabiano), Santander - Numancia 5:0 (16. a 45. Serrano, 33. a 40. Žigič, 27. Luccin), Valladolid - Getafe 1:0 (86. Canobio), Atlético Madrid - Villarreal 3:2 (53. Agüero, 81. Forlán, 83. A. Lopéz - 19. Fernandez, 52. Gracia), Alméria - Barcelona 0:2 (53.a 56. Krkic)