Rangers začali vítězně, Celtic remizoval

Glasgow - Fotbalistům Rangers se vydařil vstup do nového ročníku skotské ligy. Před středečním zápasem třetího předkola Ligy mistrů porazili Kilmarnock 4:0. Ještě před výkopem představili na stadionu Ibrox vlajku, která připomíná jejich rekordní 50. ligový titul. Naopak se nedařilo Celtiku, který na hřišti Dunfermline remizoval.

Rangers vedli do poločasu už 3:0. O góly se postarali Peter Lovenkrands, Michael Mols a Mikel Arteta, který proměnil pokutový kop.

Kilmarnock, který hrál od 35. minuty v deseti, neměl proti úřadujícím šampionům šanci a ve druhé půli uzavřel skóre svým druhým gólem španělský záložník Arteta.

Výsledky 1. kola:
Rangers - Kilmarnock 4:0, Dunfermline - Celtic 0:0 Dundee United - Hibernian 1:2, Hearts - Aberdeen 2:0, Motherwell - Dundee 0:3, Partick Thistle - Livingston 1:1

RAKOUSKO
Pasching, který v tomto týdnu přes Werder Brémy postoupil do finále Poháru Intertoto, porazil v rakouské fotbalové lize Salcburk 3:2.  Hosté se sice po půlhodině hry dostali zásluhou Heika Laessiga do vedení, Pasching však po změně stran dokázal zápas otočit.

Zasloužil se o to především Eduard Glieder, jenž v rozmezí 55. a 81. minuty dosáhl čistého hattricku. S celkovými pěti zásahy vystřídal v čele tabulky střelců českého útočníka Reného Wagnera, jenž dal zatím za Rapid Vídeň tři góly.

Výsledky 3. kola:  Pasching - Salcburk 3:2.

BELGIE
Anderlecht Brusel po postupu do třetího předkola Ligy mistrů úspěšně vstoupil i do nejvyšší belgické fotbalové soutěže. V úvodním kole na domácí půdě porazil
Antverpy 3:1.

Výsledky 1. kola:  Anderlecht - Antverpy 3:1, Westerlo - La Louviére 0:0,
Charleroi - Lierse 0:1, Beerschot - Mons 1:0, Lokeren - St. Truiden 0:0, Club Bruggy - Racing Genk 1:0, Beveren - Gent 2:4, Zolder - Cercle Bruggy 0:0.

NIZOZEMSKO
Fotbalisté Eindhovenu získali nizozemský Superpohár. Úřadující mistři ligy porazili v dnešním utkání Utrecht 3:1.

PSV Eindhoven - Utrecht 3:1 (1:1)
Branky: 14. Robben, 47. van Bommel, 88. Kežman - 21. van der Haar.

PORTUGALSKO
Fotbalisté Porta získali během jednoho roku již čtvrtou trofej. Vítězové portugalské ligy, domácího poháru i evropského Poháru UEFA totiž dnes převzali také portugalský Superpohár, když porazili Leiriu 1:0.

O vítězství nad finalistou tuzemské pohárové soutěže se zasloužil Francisco Costinha, na jeho gól oslabená Leiria už neměla síly odpovědět.

FC Porto - Leiria 1:0 (0:0)