Callum Wilson (uprostřed) z Bournemouthu hlavičkuje v duelu se Southamptonem.

Callum Wilson (uprostřed) z Bournemouthu hlavičkuje v duelu se Southamptonem. | foto: AP

Bournemouth nezvládl bitvu se Southamptonem, Tottenham přehrál Leicester

• 9
Fotbalisté Southamptonu vyhráli v 37. kole anglické ligy na hřišti Bournemouthu 2:0. Poražení domácí se tak na předposlední pozici výrazně přiblížili sestupu. Ve druhém nedělním duelu Leicester podlehl Tottenhamu 0:3 a po dohrání kompletního programu kola může přijít o čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů.

Tottenham o třetí výhře v řadě rozhodl už v úvodním dějství. Nejprve si srazil James Justin do vlastní sítě střelu Son Hung-mina a v 37. a 40. minutě přidal dvě trefy z protiútoků Harry Kane. „Lišky“ jsou pro anglického kanonýra oblíbeným soupeřem, v kariéře jim nasázel ve 14 utkáních 16 branek.

Leicester přijde o čtvrtou příčku v případě bodového zisku Manchesteru United v úterním souboji s West Hamem. „Kohouti“ se posunuli na šesté, pohárové místo o dva body před Wolverhampton, který má pondělní zápas s Crystal Palace k dobru.

Callum Wilson (vlevo) z Bournemouthu faulovaný  Jackem Stephensem ze Southamptonu.

Bournemouth inkasoval v 41. minutě od útočníka Dannyho Ingse. Druhý nejlepší střelec celé soutěže se uvolnil na hranici vápna a technickou střelou zaznamenal 21. ligovou branku v sezoně. Po hodině hry zneškodnil brankář Aaron Ramsdale Ingsovu penaltu.

Ve druhém poločase měly oba celky spoustu šancí a ve čtvrté minutě nastavení dokonce dostal domácí Sam Surridge míč do sítě, videorozhodčí ale odhalil těsný ofsajd. Vzápětí na druhé straně přidal pojistku Che Adams.

Bournemouth stále ztrácí z 19. místa tři body na Watford. Pokud ten v následujících dvou zápasech uhraje alespoň bod, Bournemouth po pěti sezonách mezi elitou sestoupí do druhé ligy.

37. Kolo Premier League

sledovali jsme online

V druhém nedělním zápase jde o poháry. Tottenhamu o šanci na Evropskou ligu, Leicester si chce udržet postavení v elitní čtyřce, aby se dostal do Ligy mistrů.

Watford odvolal trenéra Pearsona

U sestupem ohrožených fotbalistů Watfordu skončil dvě kola před koncem anglické ligy trenér Nigel Pearson. Vedení sedmnáctého celku tabulky dnes kouče podle britského tisku odvolalo. Kdo povede tým ve zbytku sezony, zatím není známo.

Pearson se ujal Watfordu loni v prosinci a stal se třetím trenérem mužstva v ročníku po odvoláních Španělů Javiho Gracii a Quiqueho Sáncheze Florese. V pokračování soutěže po koronavirové pauze Watford ze sedmi zápasů vyhrál jen dva a po páteční porážce 1:3 s West Hamem, ke které přispěl gólem český záložník Tomáš Souček, se situace týmu zkomplikovala.

Watford má na prvním nesestupovém místě náskok tří bodů před osmnáctou Aston Villou a devatenáctým Bournemouthem. V závěrečných dvou zápasech sezony ho čekají silní soupeři Manchester City a Arsenal.

Výsledky 37. kola: Bournemouth - Southampton 0:2 (41. Ings, 90.+8 Adams), Tottenham - Leicester 3:0 (37. a 40. Kane, 6. vlastní Justin).