Porto remizovalo se Sportingem

• 1
Porto - Fotbalisté FC Porto a Sportingu Lisabon sehráli v sobotu večer remízový zápas 18. kola portugalské ligy, v němž rozhodčí rozdal deset žlutých a tři červené karty. Vyloučené měl jen hostující Sporting, který si ziskem jednoho bodu udržel vedení v tabulce. Porto, soupeř pražské Sparty v osmifinálové skupině Ligy mistrů, je třetí.

Před návštěvou 38 000 diváků se Porto ujalo vedení už v 7. minutě, kdy Jorge Andrade proměnil penaltu. Hosté však ještě do přestávky vývoj skóre otočili po brankách Pedra Barbosy a Maria Jardela, jenž skóroval rovněž z pokutového kopu. V tu dobu už čtyři domácí hráči viděli žluté karty, oproti třem takto potrestaným fotbalistům soupeře.

Napomínání hráčů Sportingu se začala hromadit po změně stran, kdy pokračovali v ostré hře. Prvním vyloučeným se stal Paulo Bento po dvou žlutých, jež inkasoval během 120 sekund. Porto využilo početní převahy a Deco vyrovnal. Krátce nato neudržel nervy Pedro Barbosa a po hrubém faulu odešel ze hřiště také. Tlak domácího celku proti devíti mužům protivníka už gól nepřinesl, zato byl v nastaveném čase vyloučen za dvě žluté další lisabonský hráč Jardel.

Porto odehrálo zápas v následující sestavě: Vitor Baía - Secretario (46. Ibarra), Carvalho, Jorge Andrade, Da Silva (61. Clayton) - Paredes, Söderström, Deco, Aleničev - Capucho (46. Postiga), Pena.

18. kolo: Gil Vicente - Guimaraes 2:1, Farense - Salgueiros 2:1, Benfica Lisabon - Varzim 3:2, FC Porto - Sporting Lisabon 2:2, Uniao Leiria - Braga 3:1, Alverca - Santa Clara 3:1.