Real Madrid, Robinho střílí gól

Real Madrid, Robinho střílí gól - Brazilský útočník Robinho z Real Madrid střílí gól do sítě Betisu Sevilla | foto: Alejandro Ruesga, Reuters

Pamplona vedení udržela, druhá už je Barcelona

• 1
Madrid - Osasuna Pamplona pořád vede španělskou ligu! Šokující tažení klubu ze severní provincie Navara pokračovalo i v desátém hraném kole. Lídr si poradil s Espaňolem Barcelona, teplickým přemožitelem v Poháru UEFA, a má dvoubodvý náskok na Barcelonu, třetí je Real Madrid. Dál klesá další překvapení z Getafe, které prohrálo v La Coruni.

Barcelona rozdrtila San Sebastian a vyšvihla se na druhé místo. Výš v letošním ročníku ještě nebyla.

Barceloně k jasnému vítězství pomohl především Ronaldinho, který společně s Van Bommelem během hodiny hry zajistil obhájcům titulu tříbrankový náskok. Hosté v 68. minutě přišli o vyloučeného Urangu a pak ještě dvakrát inkasovali.

Real Madrid vyhrál na hřišti Betisu Sevilla 2:0, tří bodů se dočkal po dvou porážkách za sebou.

V tmavě modrých dresech Realu se při absenci zraněných brazilských hvězd Ronalda a Julia Baptisty prosadil jejich mladičký krajan Robinho, který ve 30. minutě otevřel skóre.

V závěru pojistil výhru další mladý hráč obránce Alvaro Mejia, jenž dostal šanci poprvé v sezoně a roli žolíka splnil dokonale. Pár vteřin po příchodu na hřiště se trefil hlavou.

Realu chyběli vedle brazilských hvězd pro zranění také David Beckham a Zinedine Zidane, podobně na tom byl ovšem soupeř, který postrádal šest hráčů základní sestavy. Madridskému celku vyšla generálka před úterním duelem v Lize mistrů v Trondheimu, Betis bude ve stejný den čelit doma Chelsea.

Fotbalisté Bilbaa zůstanou po desátém kole posledním týmem španělské ligy, z níž ještě nikdy nesestoupili. V sobotu večer remizovali na svém stadionu s Celtou
Vigo, které zachránil alespoň bod ve druhém poločase obránce Angel.

Atlético Madrid přišlo v poslední minutě o vítězství nad Villarrealem, který hrál většinu zápasu v deseti. V závěru byl vyloučen také domácí Luccin a vzápětí vyrovnal nejlepší střelec minulého ročníku soutěže Forlán.

Výsledky 10. kola:
Betis Sevilla - Real Madrid 0:2
(30. Robinho, 79. Mejia)
Athletic Bilbao - Celta Vigo 1:1 (24. Gurpegi - 58. Angel)
Valencie - Santander 1:1 (13. Albelda - 29. Aganzo)
Zaragoza - Málaga 1:1 (12. Ewerthon - 41. Edgar)
La Coruňa - Getafe 1:0 (25. Tristán)
Alavés - Cádiz 0:0
Mallorca - FC Sevilla 1:1
(33. Victor - 37. Kepa)
Pamplona - Espaňol 2:0 (29. Lopéz, 71. Munoz)
Barcelona - San Sebastian 5:0 (35. a 60. Ronaldinho, 18. Van Bommel, 75. Puyol, 86. Larsson)
Atlético Madrid - Villarreal 1:1 (5. Zahinos - 90. Forlán)