Sean Longstaff (vpředu vlevo) z Newcastlu v souboji s Raphaelem Varanem z...

Sean Longstaff (vpředu vlevo) z Newcastlu v souboji s Raphaelem Varanem z Manchesteru United. | foto: Jon SuperAP

Manchester United jen remizoval s předposledním Newcastlem

• 22
Manchester United pouze remizoval v dohrávce 19. kola anglické fotbalové ligy na hřišti předposledního Newcastlu 1:1. Zisk alespoň bodu hostům zajistil navrátilec po zranění Edinson Cavani v 71. minutě.

Manchester, který hrál kvůli výskytu nákazy koronavirem v týmu po více než dvou týdnech, nevyužil šanci na posun na páté místo a je sedmý. Newcastle se bodově odpoutal od posledního Norwiche.

Vedení domácím zajistil už v 7. minutě střelou v pádu na hranici pokutového území Francouz Saint-Maximin, který dal čtvrtý gól v sezoně. Cavani zařídil vyrovnání v prvním ligovém startu od konce října, kdy si poranil achilovku. Na hřiště přišel po přestávce a rozhodl o dělbě bodů.

Jeho střelu z první po centru zprava nejprve odvrátila obrana, ale míč se ke Cavanimu vrátil a uruguayský útočník jej poslal do odkryté části branky za bezmocného Dúbravku.

Manchester nezabodoval naplno poprvé po třech výhrách a byla to i první ztráta pro nového trenéra Ralfa Rangnicka v jeho třetím ligovém utkání na lavičce.

20.Norwich1824128:3910

Newcastle United - Manchester United 1:1 (1:0)

Branky: 7. Saint-Maximin - 71. Cavani. Rozhodčí: Pawson – Hussin, Cann. ŽK:66. Krafth, 70. Joelinton, 90+5. Manquillo - 57. Ronaldo, 66. B. Fernandes, 68. Maguire.

Newcastle United Dúbravka – Manquillo, Schär, Lascelles (C), Krafth – Fraser (75. M. Almirón), Shelvey, S. Longstaff, Saint-Maximin (83. Gayle) – C. Wilson (45+6. Jacob Murphy), Joelinton.

Manchester United de Gea – Dalot, Varane, Maguire (C), Telles – McTominay (78. N. Matić), Fred (46. Sancho) – M. Greenwood (46. Cavani), B. Fernandes – Ronaldo, Rashford.