Bas Dost z Wolfsburgu (vlevo) a jeho gól do sítě Dortmundu | foto: AP

Wolfsburg završil skvělou sezonu, ve finále poháru porazil Dortmund

• 4
Při své jízdě vyřadili dokonce mistrovský Bayern Mnichov, ale ve finále Německého poháru fotbalisté Borussie Dortmund narazili. Ač nad Wolfsburgem brzy vedli, soupeř třemi góly do půle skóre otočil a vyhrál 3:1.

Wolfsburg triumf v poháru získal poprvé v historii, navíc v bundeslize skončil druhý a v příští sezoně bude hrát Ligu mistrů. Tím uvolnil pohárové místo i pro Dortmund, který jako sedmý tým bundesligy půjde do kvalifikace o Evropskou ligu.

V berlínském finále Dortmund, který až do poloviny jara v bundeslize bojoval o záchranu, vedl od páté minuty. Pas Kagawy za obranu doletěl k Aubameyangovi, jenž zblízka skóroval.

Wolfsburg se poprvé prosadil ve 22. minuty, o dalších šestnáct minut později už vedl 3:1. Nejprve vyrovnal Luiz Gustavo, který dorazil Naldovu střelu z přímého kopu. Druhý gól dal Kevin de Bruyne, napřáhl z 20 metrů a přízemní rána zapadla přesně k tyči. Třetí trefu obstaral útočník Bas Dost, který na zadní tyči hlavičkoval po centru z pravé strany.

Pro Wolfsburg je to druhá trofej v historii klubu. První získal v roce 2009, kdy senzačně vyhrál bundesligu. Tenkrát v útoku řádili Edin Džeko a Grafite, celkem dali 54 gólů, Džeko 26, Grafite o dva víc.

Ve finále poháru byl Wolfsburg podruhé, v roce 1995 podlehl Mönchengladbachu. Tentokrát vyhrál.

Německý pohár, Wolfsburg - Borussia Dortmund 3:1 (22. Luiz Gustavo, 33. De Bruyne, 38. Bas Dost - 5. Aubameyang).