Josha Vagnoman (vpravo) ze Stuttgartu v souboji s Christopherem Lenzem z...

Josha Vagnoman (vpravo) ze Stuttgartu v souboji s Christopherem Lenzem z Frankfurtu. | foto: AP

Frankfurt je po výhře ve Stuttgartu ve finále Německého poháru

• 0
Fotbalisté Frankfurtu vyhráli v semifinále Německého poháru 3:2 ve Stuttgartu a po pěti letech jsou ve finále. O trofej si Eintracht zahraje za měsíc s úřadujícím vítězem soutěže Lipskem, které v úterý deklasovalo 5:1 Freiburg.

Německý pohár je pro Frankfurt s největší pravděpodobností jedinou nadějí na postup do pohárové Evropy, neboť v bundeslize se loňskému vítězi Evropské ligy nedaří. V domácí soutěži Eintracht už devět utkání nevyhrál, klesl na deváté místo a od února vítězí pouze v poháru.

Do utkání vstoupil lépe sestupem ohrožený Stuttgart, který poslal do vedení v 19. minutě Tiago Tomás. Hosté otočili po přestávce v rozmezí 51. a 55. minuty, kdy se trefili Evan Ndicka a Daiči Kamada. Pojistku přidal z penalty v 77. minutě francouzský vicemistr světa Randal Kolo Muani.

Domácí snížili v 83. minutě díky trefě Enza Millota, ale tři minuty nato zchladil jejich šanci na obrat vyloučením obránce Borna Sosa. V dlouhém nastavení ještě VfB reklamoval ruku hostů v pokutovém území, ale rozhodčí po kontrole u videa penaltu neodpískal.

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:3 (1:0)

Branky: 19. Tomás, 82. Millot - 51. Ndicka, 54. Kamada, 76. Kolo. Rozhodčí: Bram Van Driessche. ŽK:9. Guirassy, 20. Thomás, 76. Bredlow, 79. Sosa, 79. Ito - 3. Götze, 4. Sow, 90+2. Buta, 90+3. Lenz. ČK:85. Sosa.

VfB Stuttgart Bredlow – Mavropanos, Anton, Ito – Vagnoman, Karazor, Endo, Sosa – Silas, Guirassy, Tomás

Eintracht Frankfurt Trapp – Lenz, Hasebe, Tuta – Kamada, Rode, Sow, Ndicka – Götze, Ebimde – Kolo