PAŠÁK. Fotbalista Leverkusenu Stefan Kiessling vstřelil gól v utkání proti

PAŠÁK. Fotbalista Leverkusenu Stefan Kiessling vstřelil gól v utkání proti Hoffenheimu, aniž by trefil branku. Míč prošel do branky boční sítí! A jeho tým díky této trefě vyhrál zápas. | foto: AP

Skandál v bundeslize: Leverkusen vyhrál díky gólu skrz boční síť

• 194
Fotbalové Německo je na nohou. V důležitém utkání bundesligy padl nevídaný gól. Stefan Kiessling hlavičkoval mimo tyče, ale míč přesto prošel skrz boční síť do branky. Rozhodčí gól uznal, Leverkusen vyhrál zápas proti Hoffenheimu 2:1 a vyhoupl se do čela tabulky.

Taková sitauce se ve vrcholovém fotbale často nevidí. Míč z Kiesslingovy hlavy těsně minul pravou tyč a zapadl do branky dírou v boční síti. Sám autor gólu vůbec nepředpokládal, že by jeho pokus mohl změnit skóre. Až když rozhodčí ukázal do středu, začal se spolu s ostatními radovat.

Představitelé Hoffenheimu okamžitě oznámili, že se proti výsledku zápasu odvolají. Podle agentury SID může přijít na řadu opakovaný zápas. K tomu došlo v roce 1994, když rozhodčí mylně uznali nepřesnou střelu Thomase Helmera z Bayernu Mnichov jako gól v utkání proti Norimberku.

Chyba při Kiesslingově hlavičce nebyla jediným prohřeškem rozhodčího Felixe Brycha v utkání. Mylně kvůli údajnému ofsajdu neuznal gól Hoffenheimu a nesprávně odpískal v jeho prospěch penaltu, kterou nicméně Roberto Firmino neproměnil.

"Měl jsem lehké pochybnosti, ale reakce hráčů byly jednoznačné. Nikdo nebyl proti. Nikdo mi neřekl, že by míč nebyl v brance," řekl rozhodčí Brych k faktu, že domácí hráči proti gólu prakticky neprotestovali. "Pro mě to také není žádná skvělá situace, uznat gól, který nebyl," dodal.

Skóre kontroverzního zápasu otevřel regulérním gólem ve 26. minutě Sidney Sam, jenž je se sedmi brankami v čele bundesligové tabulky střelců. V 70. minutě padl "gól" Kiesslinga, který střelec ani většina jeho spoluhráčů původně neslavili. Až když rozhodčí překvapivě označil míč v síti za branku, zvedli trochu rozpačitě ruce a začali se objímat.

Hoffenheimu se podařilo dvě minuty před koncem díky Schipplockovi snížit, ale na vyrovnání už nedosáhli. Leverkusen se dostal do čela tabulky o dva body před mistrovský Bayern Mnichov a tři body před Dortmund, oba týmy však mají víkendové zápasy k dobru.

Výsledek 9. kola: Hoffenheim - Leverkusen 1:2 (88. Schipplock - 26. Sam, 70. Kiessling).