Suat Serdar (druhý zprava) ze Schalke se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s...

Suat Serdar (druhý zprava) ze Schalke se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s Unionem Berlín. | foto: AP

Schalke díky gólu v závěru zdolalo Union a dotáhlo se na lídra

• 1
Fotbalisté Schalke zdolali v předehrávce 13. kola bundesligy díky trefě z 86. minuty Union Berlín 2:1 a bodově se dotáhli na lídra z Mönchengladbachu. Nováček z hlavního města, jenž v minulém kole právě lídra porazil, neuspěl po třech vítězstvích za sebou.

Schalke poslal do vedení ve 23. minutě tvrdou ranou z voleje Benito Raman. Hosté vyrovnali o 13 minut později díky Marcusi Ingvartsenovi, jenž proměnil pokutový kop nařízený podle všeho za nafilmovaný pád.

Když už zápas směřoval k dělbě bodů, jež by byla pro Schalke doma už čtvrtá za sebou, rozhodl v 86. minutě křížnou střelou z hranice vápna německý reprezentant Suat Serdar.

FC Schalke 04 - 1. FC Union Berlín 2:1 (1:1)

Branky: 23. Raman, 86. Serdar - 36. Ingvartsen. Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Schaal. ŽK:90. McKennie - 22. Schlotterbeck, 38. Andersson, 43. Hübner, 69. Friedrich. Diváci: 61 837.

FC Schalke 04 Nübel (C) – Kenny, Kabak, Nastasić, Oczipka – McKennie, Mascarell, Serdar – Harít (90+1. Becker), D. Caligiuri – Raman (84. Kutucu).

1. FC Union Berlín Gikiewicz – Friedrich, Schlotterbeck (27. Hübner), Subotić – Trimmel (C), Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen – Bülter (70. Becker), Andersson (86. Ujah).