Fotbalisté německého Dortmundu oslavují vsřelenou branku.

Fotbalisté německého Dortmundu oslavují vsřelenou branku. | foto: AP

Darida poprvé nastoupil a Hertha má bod, Pavlenka dostal šest gólů

• 1
Po zranění nastoupil poprvé v sezoně. Fotbalista Vladimír Darida odehrál v 9. kole bundesligy za Herthu Berlín druhý poločas proti Dortmundu, který je i přes remízu 2:2 v čele tabulky. Český brankář Brém Jiří Pavlenka v neděli dostal šest gólů od Leverkusenu.

Lídr tabulky vstoupil do utkání proti Hertě velkým tlakem, který vyvrcholil v 27. minutě. Přečíslení tři na jednoho vyřešil Götze přihrávkou na Sancha, jenž pohodlně uklidil míč do odkryté branky. Anglický reprezentant se trefil ve třetím soutěžním utkání v řadě.

V závěru prvního poločasu se hra vyrovnala a prosadila se i Hertha. V 41. minutě stál na konci rychlého brejku Kalou, který si připsal 40. bundesligovou branku.

V úvodu druhé půle vystřídal Darida ve středu záložní řady Skjelbreda a v 50. minutě mohl dát vedoucí gól, z nadějné pozice ale přestřelil. Do vedení šla znovu Borussia, po hodině hry se podruhé prosadil Sancho. Osmnáctiletý talent se stal po Son Hung-minovi druhým nejmladším cizincem v bundeslize, který vstřelil dva góly v jednom utkání.

Celek z hlavního města si nakonec odvezl z Dortmundu bod. V 90. minutě stáhl Zagadou ve vápně střídajícího Selkeho a pokutový kop s přehledem proměnil Kalou.

Bayern se ujal vedení v 39. minutě, kdy Goretzka z voleje poslal míč do branky po Kimmichově centru. Domácí ale vyrovnali krátce po změně stran, 497 minut dlouhé čekání na ligový gól svého týmu prolomil Boetius.

V 62. minutě ale našel Lewandowski před brankou osamoceného Alcantaru, který rozhodl o těsném vítězství mistrovského týmu. Bavorský velkoklub uspěl na hřišti Mohuče v sedmém vzájemném zápase za sebou.

Hoffenheim hrál od 8. minuty přesilovku poté, co Insúa nešetrně trefil Kadeřábka kopačkou do hlavy. Domácí se proti oslabenému soupeři prosadili až po přestávce, v rozmezí 12 minut mu nasázeli čtyři branky.

Skóre otevřel v 48. minutě z dorážky Brenet a o tři minuty později zvýšil po Brenetově přihrávce před bránu Joelinton. Na rozdíl čtyř branek zvýšil dvěma góly Belfodil. Kadeřábka vystřídal za stavu 4:0 Nordtveit, skóre už se do konce utkání nezměnilo.

Pavlenka s Gebre Selassiem nezabránili debaklu

Pavlenka teprve potřetí v kariéře dostal v bundeslize více než dvě branky. Dosavadním maximem byly čtyři inkasované góly od Bayernu Mnichov.

Skóre otevřel už po osmi minutách Volland, který si naběhl do vápna na přihrávku Bellarabiho. Pavlenka podržel svůj tým ve 30. minutě, kdy vytáhl skvělý zákrok proti střele Havertze. Reprezentační gólman pak skokem zabránil gólové přihrávce, ale na dorážku Brandta už nestačil. Do konce první půle přidali hosté ještě třetí branku. Volland našel osamoceného Bellarabiho a ten překonal Pavlenku pohotovým dloubákem.

Ve druhém poločase přišel do hry Pizarro a zařídil první gól domácích. Čtyřicetiletý peruánský útočník se stal druhým nejstarším střelcem v historii bundesligy po českém rodákovi Miroslavu Votavovi. Brémy snížily na 2:3 díky Osakově brance. Pak ale opět udeřili hosté, kteří třemi dalšími trefami Havertze, Dragoviče a vlastní brance Langkampa rozložili tým Brém a odvezli si z Weserstadionu tři body. Při páté brance podběhl Pavlenka centr z rohového kopu.

Víkendové výsledky 9. kola: Dortmund - Hertha Berlín 2:2 (27. a 61. Sancho - 41. a 90.+1 z pen. Kalou), Düsseldorf - Wolfsburg 0:3 (41. Weghorst z pen., 73. Brekalo, 80. Ginczek), Hannover - Augsburg 1:2 (72. Bebou - 8. R. Khedira, 63. Finnbogason z pen.), Mohuč - Bayern Mnichov 1:2 (48. Boetius - 39. Goretzka, 62. Alcantara), Hoffenheim - Stuttgart 4:0 (57. a 60. Belfodil, 48. Brenet, 51. Joelinton), Norimberk - Eintracht Frankfurt 1:1 (78. Zrelák - 90.+2 Haller), Lipsko - Schalke 0:0, Brémy - Leverkusen 2:6 (60. Pizzaro, 63. Osako - 67. a 77. Havertz, 8. Volland, 38. Brandt, 45. Bellarabi, 72. Dragovič).

18.Stuttgart91266:215

Borussia Dortmund - Hertha BSC 2:2 (1:1)

Branky: 27. Sancho, 61. Sancho - 41. Kalou, 90+1. Kalou. Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Achmüller. ŽK:9. Hakimí, 90. Zagadou - 23. Ibišević, 47. Lazaro, 55. Lustenberger.

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek (90+2. Toprak), A. Diallo, Zagadou, Hakimí – Witsel, Dahoud – Sancho (72. Pulisic), M. Götze, Guerreiro (80. Bruun Larsen) – Reus (C).

Hertha BSC Jarstein – Lazaro, Stark, Lustenberger, Rekik – Maier, Skjelbred (46. Darida) – Kalou, Duda (72. Dilrosun), Mittelstädt – Ibišević (C) (57. Selke).

Hannover 96 - FC Augsburg 1:2 (0:1)

Branky: 72. Bebou - 8. R. Khedira, 63. Finnbogason. Rozhodčí: Robert Kampka – Jan Seidel, Christian Bandurski. ŽK:62. Haraguči - 21. Richter, 76. Baier, 81. Danso.

Hannover 96 Esser – Elez (65. Weydandt), Anton (C), Wimmer – Haraguči, Schwegler (46. Muslija), Walace, Albornoz – Wood, Bebou – Füllkrug.

FC Augsburg Luthe – Gouweleeuw, R. Khedira, Hinteregger – Schmid – Baier (C), Max, Ku Ja-Čeol (68. Jensen) – Hahn, Finnbogason (75. Danso), Richter (46. Gregoritsch).

Fortuna Düsseldorf - VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

Branky: 41. Weghorst, 73. Brekalo, 80. Ginczek. Rozhodčí: Schlager (GER). ŽK:9. Morales, 40. Hennings, 54. Gießelmann - 6. William, 14. Arnold, 58. Weghorst, 61. Brooks, 63. Ginczek, 69. Steffen. Diváci: 38 043.

Fortuna Düsseldorf Rensing – Bormuth, Bodzek (66. Ducksch), K. Ayhan – Gießelmann, Morales (78. Barkok), Zimmermann, Zimmer – Raman, Hennings – Lukebakio (78. Usami).

VfL Wolfsburg Casteels – Roussillon (87. Itter), Brooks, Tisserand, William – Brekalo, Gerhardt, Arnold (84. Rexhbecaj), Steffen (84. Malli) – Ginczek, Weghorst.

1. FSV Mohuč 05 - Bayern Mnichov 1:2 (0:1)

Branky: 48. Boëtius - 39. Goretzka, 62. Th. Alcântara. Rozhodčí: Harm Osmers – Norbert Grudzinski, Sascha Thielert. ŽK:43. Aarón, 61. Öztunali, 88. Ujah - 86. Javi Martínez. Diváci: 33 305.

1. FSV Mohuč 05 F. Müller – Brosinski, Bell, Niakhaté, Aarón – Gbamin, Malong (69. Ujah), Latza (83. Maxim) – Öztunali, Mateta (68. Quaison), Boëtius.

Bayern Mnichov Neuer – Kimmich, Süle, J. Boateng, Alaba – Javi Martínez – T. Müller (84. Rafinha), Goretzka (55. Sanches), Th. Alcântara, Gnabry (57. Ribéry) – Lewandowski.

TSG 1899 Hoffenheim - VfB Stuttgart 4:0 (0:0)

Branky: 48. Brenet, 51. Joelinton, 57. Belfodil, 60. Belfodil. Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Schüller. ŽK:42. Demirbay - 35. Ascacibar. ČK:8. Emiliano Insúa.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – Brenet, Vogt, Bičakčić – Kadeřábek (62. Nordtveit), Grillitsch (40. Demirbay), Belfodil, Joelinton – Zuber, Kramarić (61. Grifo) – Nelson.

VfB Stuttgart Zieler – Maffeo (76. Beck), Baumgartl, Badstuber, Pavard, Emiliano Insúa – Thommy (85. Özcan), Ascacibar, Gentner – N. González, Mario Gómez (56. Sarpei).

1. FC Norimberk - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)

Branky: 79. Zreľák - 90+2. Haller. Rozhodčí: Schröder – Assmuth, Neitzel-Petersen. ŽK:85. Rhein, 90+1. Zreľák - 5. N'Dicka, 57. Rebić, 88. Trapp. Diváci: 42 154.

1. FC Norimberk Mathenia – Bauer, Margreitter, Mühl, Leibold – Behrens (C), Rhein, Kubo (88. Erras) – Kerk (69. Palacios), Knöll (76. Zreľák), Misidjan.

Eintracht Frankfurt Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, N'Dicka – D. da Costa, de Guzmán (81. Stendera), G. Fernandes, Gaćinović (68. Allan), Kostić – Rebić (69. Haller), Jović.

RB Lipsko - FC Schalke 04 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Felix Brych. Asistenti: M. Borsch, S. Lupp. Čtvrtý rozhodčí: M. Bacher. ŽK:42. Laimer, 42. Werner, 73. Demme - 42. McKennie, 47. Mendyl. Diváci: 41939.

RB Lipsko Gulácsi – Mukiele, Upamecano, Orban (C), Halstenberg – Laimer (80. Bruma), Ilsanker (68. Kampl), Demme, Sabitzer – Y. Poulsen, Werner (80. Augustin).

FC Schalke 04 Nübel – Stambouli, Sané, Nastasić – D. Caligiuri (C), Serdar, McKennie, Bentaleb, Mendyl (57. Schöpf) – Embolo (89. Burgstaller), Uth (85. Skrzybski).

Werder Brémy - Bayer Leverkusen 2:6 (0:3)

Branky: 60. C. Pizarro, 62. Osako - 8. Volland, 38. Brandt, 45. Bellarabi, 67. Havertz, 72. Dragović, 77. Langkamp. Rozhodčí: Marco Fritz – Dominik Schaal, Marcel Pelgrim. ŽK:42. Langkamp, 61. Veljković - 24. Volland, 48. Tah.

Werder Brémy Pavlenka – Langkamp, Veljković, Friedl (46. C. Pizarro) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Şahin (70. Rašica), Klaassen, Augustinsson – Osako (79. Möhwald), M. Kruse (C).

Bayer Leverkusen Hradecky – Weiser, Tah, S. Bender, Wendell – Dragović, L. Bender (C) (59. Kohr) – Bellarabi (52. Bailey), Havertz (81. Alario), Brandt – Volland.