Fotbalisté Bayernu Mnichov po vstřelené brance na hřišti Mönchengladbachu. | foto: Reuters

Darida přihrál na gól, Hertha ale propadla. Bayern kráčí za titulem

• 3
Záložník Vladimír Darida sice asistencí pomohl k brance, ale Hertě to na body v Kolíně nad Rýnem nestačilo - ve 25. kole německé fotbalové ligy prohrála 2:4, hattrickem se blýskl domácí forvard Anthony Modeste. Propast mezi druhým Lipskem a prvním Bayernem narostla v neděli už na třináct bodů.

Bayern totiž zvítězil na hřišti Mönchengladbachu, o čemž rozhodl při svém 250. ligovém startu za Bayern útočník Thomas Müller. Dal jedinou branku zápasu a Mnichov má na prvním místě tabulky už třináctibodový náskok před druhým Lipskem, které v sobotu nevyhrálo už potřetí za sebou.

Na hřišti Werderu Brémy prohrálo 0:3, domácím pomohl už v pátém zápase v řadě gól ze standardní situace. Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas.

Kolín o vítězství nad Hertou rozhodl už v průběhu prvního poločasu, jenž ovládl 3:0. První gól vsítil v 6. minutě japonský útočník Juja Osako, v závěru úvodního dějství pak v krátkém sledu dvakrát skóroval Modeste.

HVĚZDA ZÁPASU. Kolínský útočník Anthony Modeste nastřílel v duelu proti Hertě Berlín hattrick.

Hertha sice na začátku druhé půle snížila zásluhou pokutového kopu Vedada Ibiševiče, v 63. minutě se ale po rychlém brejku opět prosadil francouzský střelec. Byl to už jeho 22. gól sezony a ztrácí tak pouze jednu branku na nejlepšího střelce bundesligy Pierre-Emericka Aubameyanga z Dortmundu. Na konečných 4:2 upravil v 69. minutě John Brooks po centru Vladimíra Daridy od rohového praporku.

Jan Morávek se vrátil po zranění do sestavy Augsburgu, při remíze 1:1 s Freiburgem odehrál 64 minut. Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka porazil na svém hřišti 1:0 Leverkusen a udržel domácí neporazitelnost. Upevnil si tak čtvrtou pozici, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů.

Výsledky 25. kola: Augsburg - Freiburg 1:1 (38. Stafylidis - 30. Niederlechner z pen.), Brémy - Lipsko 3:0 (34. Junuzovic, 59. Grillitsch, 90. Kainz), Hoffenheim - Leverkusen 1:0 (62. Wagner), Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 4:2 (35., 37. a 63. Modeste, 6. Osako - 50. Ibiševič z pen., 69. Brooks), Wolfsburg - Darmstadt 1:0 (45.+1 Gómez), Eintracht Frankfurt - Hamburk 0:0, Mohuč - Schalke 0:1 (50. Kolašinac), Mönchengladbach - Bayern Mnichov 0:1 (63. Müller).