André Silva z Frankfurtu (s míčem) oslavuje vyrovnávací gól do sítě Brém,...

André Silva z Frankfurtu (s míčem) oslavuje vyrovnávací gól do sítě Brém, jejichž bránu hájí Jiří Pavlenka (v sedě na zemi). | foto: AP

Dortmund i Bayern nadále válí, Brémy neudržely vedení ve Frankfurtu

• 4
Fotbalisté Bayernu i Dortmundu zaznamenali čtvrté vítězství v řadě – Mnichov uspěl v Kolíně nad Rýnem (2:1), Borussia na hřišti Bielefeldu (2:0) – a dostali se před Lipsko. Brémy s českými hráči Pavlenkou a Gebre Selassiem měly dobře rozjetý duel ve Frankfurtu, ale nakonec v 6. kole bundesligy remizovaly 1:1.

Brémy se v souboji sousedů v první polovině tabulky ujaly vedení v 51. minutě po trefě Joshe Sargenta, v 65. minutě ale překonal Pavlenku z bezprostřední blízkosti frankfurtský André Silva. O chvíli později mohl dokonat obrat Bas Dost, tentokrát ale českého gólmana zachránila tyč.

Brémy se minulou sezonu zachránily v bundeslize až v baráži, po šesti kolech ale prožívají povedený vstup do nového ročníku. Neprohrály popáté v řadě a bez bodu zatím odešly pouze z úvodního duelu s Herthou Berlín.

Bayern nastoupil bez nejlepšího bundesligového střelce Roberta Lewandowského, v Kolíně se ale už v první půli ujal dvougólového vedení. Ve 13. minutě proměnil pokutový kop Thomas Müller a krátce před pauzou zvýšil technickou střelou Serge Gnabry.

Domácí po změně stran ožili a v 82. minutě snížil Dominick Drexler, to ale bylo vše. Kolín stále čeká na premiérovou výhru v sezoně.

Také Dortmund se musel obejít bez největší ofenzivní hvězdy Erlinga Haalanda, norského kanonýra ale zastoupil Mats Hummels. Zkušený stoper se prosadil dvakrát hlavou a navázal na gól z minulého ligového utkání v derby se Schalke.

Lipsko po středečním debaklu 0:5 v Lize mistrů od Manchesteru United prohrálo poprvé v sezoně i v bundeslize a přišlo o první příčku.

Utkání v Mönchengladbachu rozhodl po hodině hry svým prvním bundesligovým gólem Hannes Wolf, jenž v Borussii od léta hostuje právě z Lipska. Vítězný tým se v tabulce posunul na čtvrté místo o dva body za svého soupeře.

Sobotní výsledky 6. kola: Augsburg - Mohuč 3:1 (80. a 90.+1 Hahn, 40. Vargas - 64. Onisiwo), Bielefeld - Dortmund 0:2 (53. a 71. Hummels), Eintracht Frankfurt - Brémy 1:1 (65. Silva - 51. Sargent), Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 1:2 (82. Drexler - 13. Müller z pen., 45.+1 Gnabry), Mönchengladbach - Lipsko 1:0 (60. Wolf).