Maximilian Bauer z Augsburgu (vlevo) s míčem před Janikem Habererem z Unionu...

Maximilian Bauer z Augsburgu (vlevo) s míčem před Janikem Habererem z Unionu Berlín | foto: AP

Koubek vychytal první nulu sezony, Bayern si upevnil vedení v bundeslize

• 0
Brankář Tomáš Koubek vychytal v německé fotbalové bundeslize čisté konto při vítězství Augsburgu 1:0 nad Unionem Berlín, který tím přišel o třetí místo v tabulce. Bayern Mnichov vyhrál 2:1 v Brémách s Jiřím Pavlenkou v brance a upevnil si tři kola před koncem vedení v soutěži.

Těsnou výhru Augsburgu nad favoritem zařídil po změně stran gólem Beljo. Český gólman Koubek nastoupil počtvrté za sebou a ve svém osmém utkání ročníku udržel první nulu.

Bayern prodloužil svou sérii neporazitelnosti s Werderem Brémy už na 27 zápasů a před druhým Dortmundem si vytvořil čtyřbodový náskok. Borussia však v neděli hostí Wolfsburg a může se ke svým rivalům znovu dotáhnout na rozdíl jednoho bodu.

Bez zraněného nejlepšího ligového střelce Füllkruga z Brém vidělo 42 tisíc diváků na tamním Weserstadionu branku až po 62 minutách. Po Musialově sklepnutí se Gnabry ocitl sám před Pavlenkou a nedal českému reprezentačnímu brankáři šanci. Za dalších deset minut zdvojnásobil vedení Bayernu umístěnou ranou na zadní tyč střídající Sané a Werderu se podařilo v závěru už jen snížit zásluhou Schmidta.

Fotbalisté Hoffenheimu porazil Frankfurt 3:1 a vzdálili se sestupovému pásmu na čtyři body. Chyběl u toho Pavel Kadeřábek, který si v minulém kole proti Lipsku poranil zadní stehenní sval.

Hoffenheim dal všechny tři branky v prvním poločase. Skóre otevřel v 8. minutě Baumgartner. V závěru se z penalty prosadil Kramarič a další gól přidal Bebou. V úvodu druhého poločasu byl vyloučen domácí Nsoki poté, co kopl Aaronsona do hlavy. Frankfurt využil přesilovku pouze jednou, v 54. minutě snížil Götze.

Fotbalisté Lipska zvítězili ve Freiburgu 1:0 a dostali se na třetí příčku, zatímco Freiburg klesl na páté místo. Jediný gól vstřelil v 73. minutě po sólu Kampl.

Poslední Hertha Berlín doma zdolala Stuttgart 2:1 a vyhrála po osmi zápasech poprvé od konce února. O její první gól se zasloužil bývalý stuttgartský hráč Kempf, vítězství po sérii čtyř porážek jí zařídil v nastavení prvního poločasu Niederlechner.

V pátek Leverkusen prohrál s Kolínem, Schalke s Králem v sestavě zvítězilo v Mohuči.

Sobotní výsledky 31. kola: Augsburg - Union Berlín 1:0 (52. Beljo), Freiburg - Lipsko 0:1 (73. Kampl), Hertha Berlín - Stuttgart 2:1 (29. Kempf, 45.+2 Niederlechner - 38. Guirassy), Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:1 (8. Baumgartner, 39. Kramarič z pen., 45.+3 Bebou - 54. Götze), Mönchengladbach - Bochum 2:0 (35. Bensebaini, 90.+1 Stindl), Brémy - Bayern Mnichov 1:2 (87. Schmidt - 62. Gnabry, 73. Sané).

Mönchengladbach - VfL Bochum 2:0 (1:0)

Branky: 35. J. Hofmann, 90+1. Stindl. Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Grudzinski (Sather). ŽK:43. J. Hofmann, 58. Pléa - 85. Stafylidis.

Mönchengladbach Omlin – Lainer (90+4. Scally), Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – Ngoumou (82. Netz), Neuhaus (82. H. Wolf), J. Hofmann (C) (90+4. Kramer) – Pléa (82. Stindl).

VfL Bochum Riemann – Gamboa (46. Janko), Orděc, Mašović (71. Kunde), Soares (46. Stafylidis) – Losilla (C) (82. Ganvoula), Osterhage – Asano – Zoller (65. Förster), P. Hofmann, Antwi-Adjei.

FC Augsburg - 1. FC Union Berlín 1:0 (0:0)

Branky: 53. Beljo. Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Hüwe (Waschitzki). ŽK:11. Engels, 19. Gouweleeuw - 65. Laídúní, 72. Jaeckel.

FC Augsburg Koubek – M. Pedersen, Bauer, Gouweleeuw (C), Uduokhai – Maier (79. Yeboah), Engels (85. Dorsch), Rexhbecaj, Vargas (79. Gumny) – Beljo (85. Berisha), Demirović (90+2. Veiga).

1. FC Union Berlín Rønnow – Jaeckel (78. Michel), Knoche, Doekhi – Juranović, Khedira (C), Roussillon (79. Trimmel), Laídúní (69. Schäfer), Haberer (69. Leweling) – Behrens (69. Siebatcheu), S. Becker.

SC Freiburg - RB Lipsko 0:1 (0:0)

Branky: 73. Kampl. Rozhodčí: Welz – Thomsen, Foltyn. ŽK:77. C. Streich - 22. Haidara, 36. Nkunku, 64. Laimer, 90+2. Kampl.

SC Freiburg Flekken – Kübler (84. J. Schmid), Ginter, Gulde, Günter (C) (84. Ezekwem) – Eggestein (84. Džong Woo-jong), Höfler – Weisshaupt (59. Röhl), Grifo – Gregoritsch (84. Petersen), Höler.

RB Lipsko Blaswich – Klostermann, Simakan, Orbán (C), Henrichs – Laimer (90+2. Forsberg), Haidara (53. Kampl) – Szoboszlai, Olmo (78. Poulsen) – Werner (78. Halstenberg), Nkunku (90+2. Schlager).

Hertha BSC - VfB Stuttgart 2:1 (2:1)

Branky: 29. Kempf, 45+1. Niederlechner - 38. Guirassy. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:18. Uremović, 19. Niederlechner, 66. Richter, 90+1. Christensen - 63. Endó. Diváci: 63 443.

Hertha BSC Christensen – Kenny, Uremović, Kempf (76. Serdar), Plattenhardt (C) – Tousart, Richter (76. Ejuke), Dárdai (75. Rogel) – Lukebakio (64. Mittelstädt), Jovetić, Niederlechner (64. Ngankam).

VfB Stuttgart Bredlow – Ito, Zagadou, Anton (71. Perea) – Sosa, Haraguči (56. Führich), Endo (C), Vagnoman – Millot, Tomás (46. Silas) – Guirassy.

Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:1 (3:0)

Branky: 8. Baumgartner, 41. Kramarić, 45+3. Bebou - 54. M. Götze. Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer. ŽK:67. Kramarić, 85. Baumann - 15. Touré, 41. M. Götze, 45. Trapp, 63. Borré. ČK:48. Nsoki.

Hoffenheim Baumann (C) – Kabak, Brooks, Nsoki – Bebou, Geiger, Prömel (90+6. Tohumcu), Angeliño – Baumgartner (78. Dolberg), Kramarić (78. F. Becker) – Dabbur (51. Bičakčić).

Eintracht Frankfurt Trapp – Ndicka, Hasebe (C), Touré (55. Borré) – Buta (83. Knauff), Kamada, Sow (74. Dina Ebimbe), Lenz (74. Alidou) – Lindström (46. Aaronson), M. Götze – Kolo Muani.

Brémy - Bayern Mnichov 1:2 (0:0)

Branky: 86. N. Schmidt - 62. Gnabry, 72. L. Sané. Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach. ŽK:20. Pieper, 30. Friedl - 16. Cancelo.

Brémy Pavlenka – Pieper (54. Veljković), Stark, Friedl – Weiser, Bittencourt (81. N. Schmidt), Groß (77. Grujev), Stage, Jung (77. Buchanan) – R. Schmid, Ducksch (77. M. Philipp).

Bayern Mnichov Sommer – Mazráwí, Pavard, de Ligt, Cancelo – Kimmich, Gravenberch (64. T. Müller) – Coman (64. L. Sané), Gnabry, Musiala – Mané (87. Sarr).