Záložník Alex Král ze Schalke (s číslem 30) přihlíží šanci svého spoluhráče v utkání proti Bayernu. | foto: AP

Freiburg zdolal Union a stíhá Bayern. Poslední přezimuje Schalke

• 2
Fotbalisté Bayernu Mnichov v 15. kole německé bundesligy porazili Schalke, v jehož sestavě nechyběl Alex Král, 2:0. Obhájci titulu si šestou výhrou za sebou upevnili vedení v tabulce, hosté přezimují s pouhými devíti body na dně. Freiburg porazil nedávného lídra Union Berlín a je druhý se čtyřbodovou ztrátou.

V zápase ve Freiburgu rozhodčí Deniz Aytekin odpískal v prvním poločase tři penalty, což bylo nejrychleji v historii soutěže.

Union Berlín prožil hororový první poločas. Už ve 4. minutě šel Freiburg do vedení po Grifově penaltě. Stejný hráč se prosadil o dvě minuty později. V 10. minutě naopak neproměnil pokutový kop hostující Knoche. V 19. minutě hostující Leite v pokutovém území stáhl Doana, který běžel sám na branku, což pro něj znamenalo červenou kartu a další pokutový kop pro Freiburg. Ten znovu proměnil Grifo a po 20 minutách hry završil hattrick. Snový poločas vyšperkoval čtvrtým gólem v nastavení Gregoritsch.

V druhém poločase se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu . Po držení Keitela sudí Aytekin odpískal už čtvrtý pokutový kop v utkání a Michel se na rozdíl od spoluhráče Knocheho nemýlil.

Union potřetí za sebou nevyhrál a je pátý.

Bayern bez problémů potvrdil roli favorita, o jeho desátém soutěžním vítězství za sebou rozhodli v prvním poločase Gnabry a po přestávce Choupo-Moting, který opět prokázal střeleckou formu. V posledních devíti zápasech dal deset branek.

Českého reprezentanta Jiřího Pavlenku v brance domácího Werderu překonali v 13. minutě Silva a v 70. minutě Schlager a Lipsko díky nim natáhlo sérii bez porážky na sedm zápasů. Za Brémy po necelé hodině hry vyrovnal Gross.

Bayern vede tabulku se ziskem 34 bodů, druhé Lipsko jich má na kontě 28. Za nimi jsou shodně s 27 body třetí Union Berlín a čtvrtý Freiburg, které čeká v neděli vzájemný zápas.

Leverkusen si doma poradil 2:0 se Stuttgartem a po třetím vítězství v řadě si polepšil si na 11. příčku. Z českých útočníků za Bayer nastoupil ve druhé půli pouze Adam Hložek, Patrik Schick je stále zraněný.

Jen o skóre před Leverkusenem je Hoffenheim, který podlehl 1:2 Wolfsburgu a utrpěl třetí porážku za sebou. Pavel Kadeřábek si zahrál od 82. minuty.

Mohuč poslal ve 40. minutě do vedení svým prvním gólem v sezoně útočník Burkardt, který byl v minulém ročníku s 11 brankami nejlepším střelcem týmu. Frankfurt vyrovnal v 67. minutě zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Kola Muaniho, jenž má na kontě pět gólů a devět asistencí.

Sobotní výsledky 15. kola: Augsburg - Bochum 0:1 (58. Antwi-Adjei), Brémy - Lipsko 1:2 (57. Gross - 13. Silva, 70. Schlager), Hertha Berlín - Kolín nad Rýnem 2:0 (9. Kanga, 54. Richter), Hoffenheim - Wolfsburg 1:2 (42. Baumgartner - 45.+5 vlastní Kabak, 56. Baku), Leverkusen - Stuttgart 2:0 (30. Diaby, 82. Tah), Schalke - Bayern Mnichov 0:2 (38. Gnabry, 52. Choupo-Moting), Mohuč - Eintracht Frankfurt 1:1 (40. Burkardt - 67. Kolo Muani), Freiburg - Union Berlín 4:1 (4. z pen., 6., 19. z pen. Grifo, 45.+1 Gregoritsch - 84. Michel z pen.).

18.Schalke15231013:329

Hertha BSC - 1. FC Kolín nad Rýnem 2:0 (1:0)

Branky: 9. Kanga, 54. Richter. Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach. ŽK:62. Kempf, 62. Rogel, 65. Lukebakio - 73. Schirí. Diváci: 60 827.

Hertha BSC Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt (C) (24. Mittelstädt) – Richter (84. Boateng), Tousart, Šunjić – Kanga (84. Selke), Boëtius (84. Serdar), Lukebakio (69. Ejuke).

1. FC Kolín nad Rýnem Schwäbe – Hector (C), Kilian, Hübers, Schmitz (50. Schindler) – Martel (70. Tigges), Schirí – Kainz, Duda (56. Huseinbasic), Maina – Adamjan (56. Thielmann).

Werder Brémy - RB Lipsko 1:2 (0:1)

Branky: 57. Groß - 13. Silva, 71. Schlager. Rozhodčí: Jöllenbeck – Thomsen, Weickmenmeier. ŽK:81. Stark - 21. Haidara, 55. Forsberg.

Werder Brémy Pavlenka – Pieper (80. Schmidt), Stark, Friedl – Weiser, Bittencourt (71. Stage), Groß (71. Rapp), R. Schmid (86. Burke), Jung (86. Dinkci) – Füllkrug, Ducksch.

RB Lipsko Blaswich – Henrichs, Orbán, Gvardiol, Raum – Szoboszlai (83. Halstenberg), Schlager, Haidara (77. Kampl), Forsberg (72. Olmo) – Silva (83. Poulsen), Nkunku.

FC Schalke 04 - Bayern Mnichov 0:2 (0:1)

Branky: 38. Gnabry, 52. Choupo-Moting. Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Gorniak.

FC Schalke 04 Schwolow – Brunner (75. Aydin), Jošida, Matriciani, Mohr (65. Kolodziejczak) – Král, Krauss – Karaman (59. Larsson), Drexler (75. Latza), Bülter (65. S. Sané) – Terodde (C).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich, Pavard, Upamecano, Hernández (72. Stanišić) – Goretzka (72. Sabitzer) – Gnabry, L. Sané (60. de Ligt), Musiala (80. Wanner), Coman (80. Gravenberch) – Choupo-Moting.

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2:0 (1:0)

Branky: 30. Diaby, 82. Tah. Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Leicher – Sather.. ŽK:69. Amiri, 90+2. Hložek - 39. Zagadou, 61. Führich, 65. Tomás.

Bayer Leverkusen Hrádecký (C) – Tah, Tapsoba, Hincapié – Frimpong (90+4. Fosu-Mensah), Demirbay (90+3. Azhil), Palacios, Bakker – Diaby (87. Bellarabi), Adli (59. Hložek), Amiri (87. Sinkgraven).

VfB Stuttgart F. Müller – Vagnoman (67. T. Coulibaly), Anton (C), Zagadou, Ito – Millot (85. Ulrich), Karazor, Ahamada, Führich (85. Perea), Tomás (66. Pfeiffer) – Guirassy.

FC Augsburg - VfL Bochum 0:1 (0:0)

Branky: 58. Antwi-Adjei. Rozhodčí: F. Brych – M. Borsch, S. Lupp. ŽK:90+1. Berisha - 90+1. Osei-Tutu.

FC Augsburg Gikiewicz – Gumny, Oxford (76. Bauer), Gouweleeuw (C) (27. Vargas, 76. Petkov), Uduokhai – Rexhbecaj (76. Baumgartlinger), Gruezo (30. Maier) – Demirović, Niederlechner, Iago – Berisha.

VfL Bochum Riemann – Gamboa (82. Janko), Lampropoulos, Orděc, Soares – Stafylidis (73. Osterhage), Losilla (C), Stöger (82. Mašović) – Zoller (64. Förster), P. Hofmann, Antwi-Adjei (73. Osei-Tutu).

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 1:2 (1:1)

Branky: 42. Baumgartner - 45+5. Kabak, 56. Baku. Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos. ŽK:66. Breitenreiter (trenér) - 14. Bornauw, 49. Fischer, 55. van de Ven. Diváci: 22 464.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann /C/ – Akpoguma, Vogt, Kabak – Skov (82. Kadeřábek), Stiller, Geiger (90+3. Quarshie), Kramarić (73. Larsen), Angeliño – Rutter (73. Asllani), Baumgartner.

VfL Wolfsburg Casteels – Fischer (90. Roussillon), Bornauw, van de Ven, Otávio – Kamiński (65. Philipp), Nmecha (90. Waldschmidt), Arnold /C/, Gerhardt (65. Guilavogui), Baku – Marmúš (12. Svanberg).

1. FSV Mohuč 05 - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:0)

Branky: 41. Burkardt - 67. Kolo Muani. ŽK:45+1. Bell - 38. Tuta, 75. Kolo Muani.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Barreiro, Bell, Burkardt (71. Barkok), Fernandes, Hack, Kohr, Martín (84. Caci), Onisiwo (84. Ingvartsen), Stach (84. Lee), Widmer (C).

Eintracht Frankfurt Trapp (C) – Dina Ebimbe, M. Götze, Jakić (46. Smolčić), Kamada, Knauff (60. Pellegrini), Kolo Muani, Lindström (60. Rode, 90. Alario), Ndicka, Sow, Tuta.

SC Freiburg - 1. FC Union Berlín 4:1 (4:0)

Branky: 4. Grifo, 6. Grifo, 20. Grifo, 45+1. Gregoritsch - 85. Michel. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:79. Pantovič. ČK:19. Leite.

SC Freiburg Flekken – Kübler (69. Sallai), Ginter, Lienhart – Sildillia, Keitel, Höfler (69. Eggestein), Günter (C) – Doan (76. Džong), Gregoritsch (69. Petersen), Grifo (76. Höler).

1. FC Union Berlín Grill – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Haraguči (60. Thorsby), Seguin, Haberer (77. Pantovič), Ryerson (76. Gießelmann) – S. Becker (46. Jaeckel), Behrens (60. Michel).