Juventus: Pavel Nedvěd

Juventus: Pavel Nedvěd - Český záložník Pavel Nedvěd z Juventusu (uprostřed) střílí gól do sítě Bari v italské Serii B. | foto: Alberto Ramella, ČTK

Nedvěd se vrátil a dvakrát skóroval

• 32
Řím - Italský útočník Alessandro Del Piero hrál 500. zápas za Juventus, jubileum oslavil gólem. Ještě úspěšnější byl jeho spoluhráč Pavel Nedvěd. Český záložník, který se vrátil do sestavy po dlouhém disciplinárním trestu, proti Bari skóroval dvakrát. Juventus ve 20. kole druhé italské ligy vyhrál 4:2.

Juventus sice inkasoval už v první minutě, ale ještě do poločasu skóre otočil. Postaral se o to Nedvěd, který v 45. minutě prošel mezi dvěma obránci a obstřelil gólmana Gilleta. Dvacet minut před koncem prošla česká hvězda po přihrávce Zanettiho do vápna a znovu chladnokrevně zakončila.

Juventus díky vítězství zvýšil svůj náskok v čele tabulky na dva body před Neapolí, která jen remizovala 1:1 na hřišti Lecce.

Del Piero nasbíral za téměř 14 let v dresu "Staré dámy" 500 startů jako třetí hráč v historii klubů. Více zápasů v turínském týmů absolvovali jen Giuseppe Furino (528) a rekordman Gaetano Scirea (552).

Fotbalisté FC Janov zvítězili 2:1 nad Mantovou. Obě branky domácích vstřelil třiatřicetiletý obránce De Rosa, v prvním poločase navíc jeho spoluhráč Adailton neproměnil penaltu.

Fotbalisté Modeny remizovali v duelu 20. kola druhé italské ligy na domácím hřišti s předposledním Arezzem 1:1. Favorizovaná Modena dokonce prohrávala od 19. minuty po brance Martinettiho, ale šest minut před koncem alespoň remízu zajistil Bruno.

Výsledky 20. kola:
Albinoleffe - Frosinone 1:1, Brescia - Pescara 2:1, Crotone - Boloňa 0:0, Juventus Turín - Bari 4:2, Lecce - Neapol 1:1, Piacenza - Vicenza 0:3, Rimini - Terst 1:1, Treviso - Spezia 3:0, Verona - Cesena 2:1, FC Janov - Mantova 2:1, Modena - Arezzo 1:1.